شناسه : 32203357
مدیر جهاد کشاورزی بهاباد:


مدیر جهاد کشاورزی بهاباد از پایان برداشت محصول زعفران از مزارع بهاباد خبر داد و اظهار داشت : کشاورزان بهابادی امسال از سطح 210 هکتار از مزارع خود بیش از 1155 کیلوگرم زعفران خشک برداشت می‌کنند.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز، مدیر جهاد کشاورزی بهاباد از پایان برداشت محصول زعفران از مزارع بهاباد خبر داد و اظهار داشت: کشاورزان بهابادی امسال از سطح 210 هکتار از مزارع خود بیش از 1155 کیلوگرم زعفران خشک برداشت می‌کنند. میزان برداشت متوسط زعفران در هر هکتار 5 و نیم کیلوگرم در هکتار است.

اکبر رحمتیان با اشاره به خواص داروئی این گیاه افزود: کاهش چربی کلسترول فشار خون و همچنین افزایش نشاط و شادابی از جمله مزایای استفاده از طلای سرخ است.

وی تصریح کرد: زعفران یک گیاه کم آب‌خواه چندساله است که اوج باردهی آن ازسال سوم تا سال پنجم است. کشاورزان بهابادی امسال حدود 70 درصد زعفران از مزارع خودبرداشت می کنند که برداشت این محصول نسبت به سال قبل 10 درصد رشد داشته است .

رحمتیان با اشاره به اینکه سطح زیر کشت محصول زعفران در بهاباد 300 هکتار است گفت: پیش بینی می شود کشاورزان بهابادی امسال 1155 کیلوگرم زعفران خشک از مزارع خود برداشت کنند.

 مدیر جهاد کشاورزی بهاباد  عنوان کرد: زعفران یکی از گیاهان کم آب خواه است و کاشت زعفران در بهاباد از اوایل مهرماه شروع می‌شود و زمان برداشت این محصول در آبان ماه است.

وی گفت: بهاباد نخستین تولید کننده زعفران در استان یزد است. زعفران بهاباد علاوه برمصرف اهالی، به شهرهای همجوار و استان خراسان رضوی صادر می‌شود.

انتهای پیام/




آدرس کوتاه :