شناسه : 39846788
فرمانده انتظامی شهرستان یزد در گفتگو با یزدرسا مطرح کرد؛

کشف۸۲درصد موتورهای مسروقه یزد


فرمانده انتظامی شهرستان یزد گفت: حدود۸۲درصد موتورهای مسروقه در استان توسط نیروهای انتظامی استان کشف و ضبط می شود.

سعید زینلی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان یزد در گفتگو با یزدرسا ، با بیان اینکه حدود82درصد موتورهای مسروقه در استان کشف و ضبط می شود خاطرنشان کرد: میزان سرقت موتور سیکلت در استان یزد در 6ماه دوم سال نسبت به 6ماه اول سال به شدت کمتر است که علت آن عدم استفاده کمتر افراد در این بازه زمانی می باشد.

وی ادامه داد: در ماه گذشته یک باند سرقت موتور سیکلت توسط پلیس آگاهی استان کشف و دستگیر شدند که این افراد موتورهای مسروقه را از استان خارج می کردند.

زینلی با اشاره به اینکه بیشترین نوع موتور سرقتی در استان یزد مربوط به موتورهای 125و200سی سی می باشد اظهار داشت: علت این موضوع استفاده بیشتر مردم از این نوع موتورسیکلت ها می باشد که باعث می شود شناسایی و کشف آن نیزسخت تر باشد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان یزد در مورد علت های سرقت موتور سیکلت نیز تصریح کرد: دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد که مثلا برخی ازافراد با سرقت موتورسیکلت  برای جابه جایی از یک مکان به مکان دیگر برای انجام اعمال مجرمانه خود استفاده می کنند، دیگر قصد افراد سارق اوراق کردن این موتورسیکلت ها ، فروش و کسب درآمد می باشد و عده ای نیز به علت وضعیت بد اقتصادی این موتور سیکلت ها را سرقت و با تغییر رنگ از انها استفاده می کنند.

زینلی با بیان اینکه حجم قابل توجهی از افراد، هر روز با موتورسیکلت های خود در میادین خروجی شهر حاضر و ازآنجا با وسائل نقلیه دیگر به محل کار خود اعزام می شوند گفت: مسئولان شهری می توانند با ایجاد پارکینگ ها یا جایگاههایی از سرقت این موتورسیکلت ها جلوگیری کنند که به طور حتم چنین اقدامی باعث کاهش حجم سرقت موتورسیکلت در شهر یزد خواهد شد.

زینلی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان یزد در پایان خاطرنشان کرد: صاحبان موتورسیکلت می توانند با نصب وسائلی مانند دزدگیر،Gpsو همچنین زنجیرچرخ محافظت بیشتری از موتورسیکلت های خود داشته باشند.

انتهای پیام/ک
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.