شناسه : 37630770
فرمانده انتظامی استان یزد:

کلاهبردار پروژه های مسکونی در یزد دستگیر شد


فرمانده انتظامی استان از دستگیری سازنده پروژه های ساختمانی که با فروش واحد های در حال ساخت به طور همزمان به 91 نفر، مبلغ 70 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش یزدرسا، سردار "محمد رضا میرحیدری" در خصوص دستگیری کلاهبردار پروژه های مسکونی در یزد گفت: در پی دریافت يک فقره پرونده کلاهبرداري از دادسراي عمومي و انقلاب یزد پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که وی به صورت قولنامه ای چند واحد آپارتمان مسکونی در حال ساخت را  همزمان به 91نفر فروخته و متواری می باشد.

این مقام  ارشد انتظامی استان ادامه داد: بلافاصله با هماهنگي مقام قضائی مکان هایی که احتمال تردد و حضور متهم در آن جا می رفت تحت نظر قرار گرفت تا اینکه با انجام اقدامات اطلاعاتي و فني و مراقبت هاي شبانه روزي در نهايت مخفیگاه متهم در استان تهران شناسایی و در يک عمليات غافلگيرانه دستگير و پس از انتفال به استان یزد تحویل مراجع قضائی شد.

سردار میرحیدری تصریح کرد: متهم با این شیوه تاکنون تعدادی از واحدهای آپارتمانی را به91 نفر فروخته و در مجموع 70 میلیارد ریال از بابت فروش واحدهای آپارتمانی کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان یزد در پایان از همشهریان خواست از خرید وسیله نقلیه یا ملک به صورت قولنامه ای اجتناب کرده و معامله را در دفاتر اسناد رسمی به ثبت برسانند؛ زیرا در این مراکز، درباره اصالت اسناد و مالکیت افراد از مراجع قانونی مانند سازمان ثبت اسناد و املاک، شهرداری و غیره استعلام می شود؛بنابراین تا حد زیادی از بروز مخاطراتی که در نتیجه تنظیم قولنامه های عادی و دستی ایجاد می شود،جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :