شناسه : 36331440
امام‌جمعه موقت یزد:


امام‌جمعه موقت یزد گفت: حضور و تلاش مسؤولین، نیروهای مسلح و اقشار مختلف مردمی در خدمت‌رسانی به این عزیزان چشمگیر بوده اما این خدمت‌رسانی‌ها باید ادامه داشته باشد.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله حاج سید جواد آیت‌اللهی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به سیل اخیر که خسارات زیادی را برای کشور به بار آورد، بیان داشت: کمک‌رسانی همه دستگاه‌های مسؤول به سیل‌زدگان کشور تا رفع مشکلات آنها با جدیت باید ادامه داشته و در این راستا مردم شریف و نوعدوست نیز در حد توان یاری‌رسان هموطنان خود باشند.

وی افزود: حضور و تلاش مسؤولین، نیروهای مسلح و اقشار مختلف مردمی در خدمت‌رسانی به این عزیزان چشمگیر بوده اما این خدمت‌رسانی‌ها باید ادامه داشته باشد.

امام‌جمعه موقت یزد با بیان اینکه دشمنان دین اسلام به دنبال رایج کردن انواع گناه بین اقشار مختلف جامعه هستند، اظهار اشت: کسانی که بی عفتی و بی‌حیایی را در جامعه ترویج می‌کنند و نسبت به احکام و قوانین الهی بی‌تفاوت هستند، طبق روایات دچار عذابی سخت خواهند شد. متأسفانه در سال‌های اخیر به‌خصوص در ایامی مثل تعطیلات نوروز شاهد معضلات فرهنگی و اخلاقی چشمگیری در سطح شهر یزد به‌خصوص اماکنی که وجهه فرهنگی و مذهبی دارند، هستیم.

آیت‌اللهی ضمن انتقاد به عدم رعایت شئونات اسلامی لازم توسط مسافران نوروزی در زمان بازدید از مسجد جامع یزد، تأکید کرد: مسئولان میراث فرهنگی و مدیریت گردشگری استان حفظ شأن اماکن مذهبی دارالعباده را در دستور کار ویژه خود قرار دهند. 

خطیب موقت نماز جمعه یزد امربه‌ معروف و نهی از منکر را وظیفه عموم مسلمین دانست و بیان داشت: مسئولان باید سعی کنند با تدوین برنامه‌های منسجم فرهنگی و آموزشی دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر را بیش از پیش در جامعه نهادینه کنند زیرا ترویج دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر جامعه اسلامی را در برابر توطئه های شوم فرهنگی دشمنان دین بیمه می‌کند.

آیت‌اللهی با اشاره به اینکه سپاه خدمتگزار بی‌منت مردم و خارچشم استکبار است، اذعان داشت: این نهاد مقدس و پاسداران انقلاب در عرصه‌های مختلف اهداف انقلاب را پیش برده و مانع نفوذ و فتنه‌انگیزی دشمنان شدند.

وی در ادامه گفت: پاسداران کشور هم در حوزه امنیتی و هم در حوزه خدمت‌رسانی به مردم در کنار نیروهای مسلح کشور خوش درخشیدند و همین باعث شده تا خار چشم مستکبرین باشند.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :