شناسه : 37865765
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد خبر داد

کمک یک و نیم میلیاردی واقف یزدی به زلزله زدگان خراسان


حجت الاسلام زارع زاده گفت: واقف خیراندیش یزدی عواید موقوفه خود را به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال است به زلزله‌زدگان خراسان اهدا کرد.

به گزارش یزدرسا، اداره اوقاف و امور خیریه یزد در طول سال به اجرای نیت موقوفات در زمینه‌های مختلف می‌پردازد که اکثر نیت‌ها، برگزاری مراسمات عزاداری و روضه خوانی، کمک به مستمندان و نیازمندان، برگزاری مراسمات قرآنی و آموزش قرآن کریم، مهدویت و دیگر نیت‌ها است.

در این میان موقوفاتی نیز هستند که علاوه بر نگاه ویژه به شهر و استان خود، نگاهی به دوردست‌ها و استان‌های دیگر نیز دارند که نمونه آن را می‌توان به واقف خیراندیش رستم بخت مند عنوان کرد که در زمان ثبت موقوفه‌اش، اعلام کرده است که عواید آن به زلزله‌زدگان و سیل‌زدگان خراسان‌های سه گانه اختصاص یابد.

حجت‌الاسلام حسین زارع زاده با اشاره به اختصاص عواید موقوفه رستم بخت مند به سیل‌زده و زلزله‌زده خراسان، گفت: در این موقوفه عنوان‌شده است که عواید آن به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان خراسان اختصاص یابد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد خاطرنشان کرد: هرساله عوایدی که از موقوفه رستم بخت مند که یک باغ در یزد است به دست می‌آید به خراسان‌های سه گانه داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این موقوفه در تاریخ 22 اردیبهشت‌ماه 1360 به ثبت رسیده است اضافه کرد: امسال مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال عواید این موقوفه به ادارات اوقاف و امور خیریه خراسان‌های سه گانه داده شد تا آنها این مبلغ را بر اساس نیت موقوفه هزینه کنند.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.