شناسه : 37925679
مدیر نمایندگی ستاد دیه یزد خبر داد

کمک 3 و نیم میلیاردی یزدی ها برای آزادی زندانیان غیر عمد


اسلام افشون از استقبال خوب مردم برای کمک به آزادسازی زندانیان در جشن گلریزان سال جاری خبر داد.

اسلام افشون در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، از جمع‌آوری 356 میلیون تومان کمک‌های مردمی و خیرین برای آزادسازی زندانیان در جشن گلریزان سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی تصمیم گرفتیم تا مراسم جشن گلریزان را به‌صورت مجازی برگزار کنیم که خوشبختانه استقبالی خوبی از این برنامه صورت گرفت.

مدیر نمایندگی ستاد دیه یزد  افزود: امسال دو برنامه تحت عنوان جشن گلریزان و یک برنامه تحت عنوان ویژه ‌برنامه شب شهادت حضرت علی (ع) با موضوع جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیرین جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در فضای مجازی برگزار شد که بالغ‌بر 15 هزار بازدیدکننده داشته است.

وی تصریح کرد: در طی اجرای این سه برنامه در شب اول مبلغ 180 میلیون تومان، شب دوم 103 میلیون تومان و شب سوم 73 میلیون تومان کمک‌های مردمی و خیرین جمع‌آوری و انشالله تلاش خواهیم کرد با گرفتن رضایت طلبکاران بتوانیم تعداد قابل‌توجهی از زندانیان جرائم غیر عمد را آزاد کنیم.

وجود 225 محکوم مالی غیر عمد در زندان‌های یزد

افشون بابیان این مطلب که درحال حاضر 225 محکوم مالی غیر عمد در زندان‌های یزد وجود دارند اظهار داشت: میزان بدهی این تعداد از محکومین بالغ‌بر 79 میلیاردتومان است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه یزد  در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در جشن گلریزان سال قبل مبلغ 7 میلیارد و 400 میلیون تومان جمع‌آوری شد که باگذشت شکات توانستیم آزادی 260 نفر زندانی جرائم غیر عمد را با بدهی بالغ‌بر 107 میلیاردتومان رقم بزنیم که البته 100 میلیاردتومان نیز از طرف شکات گذشت صورت گرفته است.

وی در پایان با اشاره به استفاده ستاد دیه استان از فرصت کرونا اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و با توجه به حضور سیل عظیمی از جوانان در این فضا توانستیم در مباحث پیشگیرانه اتفاقی خوبی را رقم بزنیم به‌طوری‌که طی سه برنامه برگزارشده در خصوص مباحث مهریه، چک‌های برگشتی غیر عمد، تصادفات رانندگی و حوادث کارگاهی به مخاطبان آموزش‌های لازم ارائه شد.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.