شناسه : 39101514
دبیر کمیته پشتیبانی مردمی کنگره 4هزار شهید استان یزد خبرداد؛

کمک14میلیاردی بازاریان یزدی به عشق شهدا


دبیر کمیته پشتیبانی مردمی کنگره 4هزار شهید استان یزد گفت: فعالیتهای این کمیته با هدف خدمت رسانی به قشر ضعیف استان در قالب 35برنامه شاخص انجام شده است.

به گزارش یزدرسا ، محمد اسلامی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه اصناف و بازاریان یزدی پیشقراولان خدمت رسانی به اقشار ضعیف بوده اند اظهار داشت: بازاریان واصناف استان به واسطه کرونا و محدودیتهایی که به واسطه آن ایجاد شد خسارتهایی را متحمل شدند اما به واسطه ارادت و عشقی که به شهدا داشتند کمکهای فراوانی به اقشار ضعیف استان انجام دادند.

وی ادامه داد: از زمان تشکیل این کمیته تاکنون بالغ بر7 هزار بسته معیشتی به ارزش 150هزار تا200هزار تومان توسط بازاریان استان تهیه و تحویل خانواده های ضعیف گردیده که ارزش تقریبی آن حدود 14هزار میلیارد ریال است.

رئیس بسیج اصناف استان با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی که به واسطه برگزاری کنگره 4هزار شهید استان توسط این کمیته صورت گرفته توزیع 40هزار غذای گرم در میان خانواده های محروم ومستضعف بوده است، تصریح کرد:تهیه و توزیع 500جفت کفش و 200 دست لباس توسط صنف پوشاک استان به نیت شهدا در بین خانواده ها توزیع شده است.

اسلامی در ادامه با اشاره به طرح " یک کاسب، یک دانش آموز" ابراز داشت: در قالب این طرح که با استقبال اصناف وبازاریان استان یزد روبه رو بوده هر کاسب هزینه تحصیل یک دانش آموز بی بضاعت را بر عهده گرفته که تاکنون سرپرستی 400دانش آموز توسط کاسبان یزدی انجام شده است.

وی توزیع 1500بسته بهداشتی وتوزیع30هزار ماسک سه لایه در میان خانواده های نیازمند را یکی دیگر از اقدامات کمیته پشتیبانی مردمی کنگره 4هزار شهید استان یزد ذکر وخاطرنشان کرد: در ایام اربعین،حدود 2هزار لباس پزشکی توسط بازاریان یزدی تهیه وبرای بیمارستانهای عراق ارسال شد.

اسلامی با بیان اینکه در ایام کرونا که بسیاری از بیمارستانها با مشکل ونتیلاتور مواجه بودند و قیمت این دستگاه به شدت افزایش یافته بود 5 دستگاه ونتیلاتور توسط اتحادیه طلا و جواهرات استان به ارزش 1میلیارد ونیم تهیه و به بیمارستانها تحویل داده شد اظهار داشت: یکی دیگر از اقدامات این اتحادیه ، پرداخت بدهی سه زندانی به ارزش 150میلیون تومان بوده ، اهدا یک هزار کارت یکصد هزار تومانی هدیه برای کادر درمان و اهدا یک هزار کارت یکصد هزار تومانی برای دانش آموزان بی بضاعت استان بوده است.

رئیس بسیج اصناف استان یزد یکی دیگر از اقدامات این کمیته در راستای ارائه خدمت به قشر ضعیف جامعه را طرح "رزق شهید " ذکر و تصریح کرد: در قالب این طرح که باهمکاری اتحادیه نانوایان استان انجام شد یک تن آرد تهیه وبرای خانواده های نیازمند طبخ نان انجام شد.

وی با ذکر توصیه آیت الله سید کاظم  مدرسی مبنی بر توزیع میوه در میان خانواده های نیازمند گفت: در همین زمینه 3تن میوه توسط اتحادیه میوه وتره بار تهیه ودر قالب بسته های معیشتی در میان خانواده ها توزیع شده است.

محمد اسلامی دبیر کمیته پشتیبانی مردمی کنگره 4هزار شهید استان یزد در پایان تصریح کرد: در ایام کرونا بسیاری از اصناف خود دچار مشکلاتی شده بودند که طی تفاهم نامه ای با یکی از بانک های استان ، وام ده میلیون تومانی به آنها اهدا وهمچنین برای 500کاسب نیز بسته های معیشتی به ارزش 200هزارتومان تهیه و توزیع شد.

در ادامه این نشست محمد جواد رامشک رئیس کمیته نظارت وبازرسی کنگره 4هزار شهید استان یزد در سخنان کوتاهی با بیان اینکه هدف این کمیته تقویت وبهبود عملکرد کمیته های 22گانه کنگره بوده است اظهار داشت: وظیفه این کمیته بازرسی، نظارت وارزیابی کمیته های کنگره بوده که خوشبختانه با تعاملاتی که انجام شده این هدف محقق گردیده است.

رامشک تسریح کرد: پارامترهای ارزیابی کمیته ها کاملا مشخص وامتیاز بندی مربوط به ان انجام و به کمیته ها ابلاغ شده و سعی شده با برگزاری نشستهایی روسا ودبیران کمیته ها را به طور کامل نسبت به شرح وظایف خود آشنا و مشکلاتی که برای طی کردن مسیر داشته اند برطرف شود.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.