شناسه : 38148388
استاندار یزد:


طالبی استاندار یزد در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد، گفت: کمیته توسعه و پشتیبانی صنایع خلاق و فرهنگی تشکیل می‌شود.

به گزارش یزدرسا، ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان به ریاست استاندار و با حضور اعضای ستاد، به‌منظور بررسی راهکارهای توسعه صنایع خلاق و فرهنگی در استان و ارائه گزارشی از برخی پروژه‌های مهم در دست اجرای استان، در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.

محمدعلی طالبی استاندار یزد در این ستاد گفت: پرداختن به صنایع خلاق و فرهنگی بسیار حائز اهمیت بوده و زمینه‌ها به‌گونه‌ای فراهم شود تا این حرکت خوب، منجر به اقداماتی اثرگذار در استان شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع صنایع خلاق، کمیته‌ای تحت عنوان توسعه و پشتیبانی صنایع خلاق و فرهنگی و با مسئولیت معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل می‌شود.

طالبی عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به‌منظور حمایت از صنایع خلاق، درزمینهٔ واگذاری امکانات و فضاهای در اختیار و همچنین جلب همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها همچون شهرداری، اهتمام لازم را داشته باشد.

استاندار یزد با بیان اینکه معاونت عمرانی استانداری طرح محلات خلاق را در استان دنبال کرده و از اعتبارات بازآفرینی شهری برای تحقق آن بهره گیرد، اظهار داشت: همچنین در شهرستان‌ها، ظرفیت محلات مختلف برای معرفی و بهره‌گیری به‌عنوان محلات نوآوری موردبررسی قرار گیرد.

وی در پایان گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات و موانع پیش روی پروژه‌های بزرگ استان را به‌صورت ویژه بررسی کرده و زمینه‌ها را برای اتمام و بهره‌برداری سریع آن‌ها فراهم کند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :