شناسه : 38040741

کودک کتاب‌خوان ابرکوهی برگزیده پویش ملی «با کتاب در خانه» شد


مصطفوی‌پور مربی باشگاه کتابخوانی بادگیر ابرکوه اعلام کرد: نازنین‌رقیه خاموشی کودک کتاب‌خوان ابرکوهی برگزیده پویش ملی "با کتاب در خانه" شد.

اعظم‌السادات مصطفوی‌پور مربی باشگاه کتابخوانی بادگیر در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا اعلام کرد: نازنین‌رقیه خاموشی عضو باشگاه کتاب‌خوانی بادگیر ابرکوه برگزیده پویش ملی "با کتاب در خانه" شد. 

وی ادامه داد: این پویش با موضوعات مختلف کتاب و کتاب‌خوانی در قالب‌های کتاب، عکس و فیلم همزمان با شیوع ویروس کرونا و قرنطینه خانگی، با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

مصطفوی پور اظهار داشت: پس از شرکت اعضای باشگاه‌های کتابخوانی ابرکوه، نهایتا سه نفر از اعضای باشگاه کتابخوانی بادگیر شامل نازنین‌رقیه خاموشی، زینب زارع مهرآبادی و فاطمه گلپور به مرحله نهایی راه یافته و سرانجام نازنین‌‌رقیه با ارسال فیلمی از خود و معرفی کتاب "غول چمنزار" یکی از برگزیدگان پویش ملی «با کتاب در خانه» شد.

 

فعالیت ۱۵۰ باشگاه کتاب‌خوانی در ابرکوه

حمید رضا بصیری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابرکوه نیز در این رابطه گفت: راه‌اندازی باشگاه‌های کتابخوانی در ابرکوه از سال 97 که ابرکوه به‌عنوان یکی از بیست نامزد پایتخت کتاب ایران معرفی شد؛ آغاز گردید  و تاکنون بیش از 150 باشگاه در ابرکوه ایجاد شده است. 

وی اظهار کرد: باشگاه‌های کتاب‌خوانی متشکل از کودکان و نوجوانان همراه با یک مربی  است که در زمینه‌ برگزاری کارگاه‌های قصه‌گویی، معرفی و نقد و بررسی کتاب فعالیت کرده و محور فعالیت‌های آنان مطالعه و کتاب‌خوانی است.

انتهای پیام/

 آدرس کوتاه :