شناسه : 37662660
رئیس اتحادیه صنف کیف و کفش یزد:


جلال آقاجعفری‌ها گفت: هم اکنون عرضه کیف و کفش در بازار یزد بسیار بیشتر از تقاضا هست و به همین دلیل بازار رقابتی است و قیمت‌ها در ایام پایانی سال افزایش پیدا نمی‌کند.

جلال آقاجعفری‌ها در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، در خصوص وضعیت بازار کیف و کفش یزد در ایام پایانی سال گفت: هم اکنون عرضه کیف و کفش در بازار یزد بسیار بیشتر از تقاضا هست و به همین دلیل بازار رقابتی است و قیمت‌ها افزایش پیدا نمی‌کند.

وی ادامه داد: به دلیل کاهش قدرت خرید مردم علیرغم افزایش مواد اولیه اجناس، فروشندگان افزایش قیمتی در اجناس خود نداده‌اند و در ایام پایان سال و شب عید، کیف و کفش را با همان قیمت‌های گذشته و به صورت رقابتی در بازار عرضه می‌کنند.

رئیس اتحادیه صنف کیف و کفش یزد عنوان کرد: از آنجا که برپایی نمایشگاه بهاره نیز در پیش داریم عرضه کیف و کفش در این نمایشگاه با قیمتی پایین تر از سطح بازار عرضه می‌شود و اصولا به هیچ وجه افزایش قیمتی به دلیل نزدیک شدن به ایام پایانی سال و شب عید در این بازار انجام نمی‌گیرد.

آقاجعفری‌ها با اشاره به نظارت بر قیمت‌ها در بازار گفت: بازرسان اتاق اصناف، اداره صنعت معدن تجارت و سازمان حمایت از مصرف کننده بر عرضه و قیمت کالاها در بازار نظارت دارند و بعضا اتحادیه نیز با این ارگان‌ها گشت مشترک دارد و بازار را رصد می‌کند.

وی ادامه داد: مردم چنانچه شاهد هر نوع تخلفی از سوی بازاریان بودند می‌توانند آن را  به اتحادیه گزارش کنند تا تذکر به آنها داده شود و چنانچه به این تذکر ترتیب اثر داده نشد از طریق بازرسان اتاق اصناف تخلفات آنها بررسی و به آن رسیدگی می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف کیف و کفش یزد با بیان اینکه بیش از 480 واحد مجوزدارعرضه کیف و کفش در یزد فعالیت دارند، گفت: به شهروندان توصیه می‌کنم از مغازه‌هایی که قدیمی هستند و چندین سال در این عرصه فعال هستند خرید کنند چرا که برخی از افرادی که تازه وارد این کار شده‌اند همراه با تلاطم بازار قیمت‌ها را افزایش می‌دهند و همین موجب شده نتوانند دوام بیاورند به طوری که امسال از 91 پروانه کسب صادر شده، 51 پرونده لغو و مغازه بسته شده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :