شناسه : 36724499
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس:


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس گفت: ما آمادگی جنگ اقتصادی را نداشته و تدابیر لازم را اتخاذ نکرده بودیم و حال در تلاش هستیم تا این امر محقق شود.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی در مصاحبه با یزدرسا؛ با اشاره به این مطلب که امروز امریکا به‌عنوان دشمن اصلی ما پس از 40 سال مستقیم در مقابل ما ایستاده است گفت: آمریکائی‌ها قبلاً مارا تهدید می‌کردند که همه گرین‌ها روی میز است اما الآن تنها گزینه‌ای که روی میز دارند گرینِ جنگ اقتصادی است و انتخاب این گزینه ناشی از ذات رئیس‌جمهور آمریکا بوده چراکه ترامپ یک تاجر است و فکر می‌کند همه را می‌تواند با اقتصاد، تحت سیطره خود قرار دهد و به‌طورکلی دکترین ترامپ در برابر جمهوری اسلامی گزینه اقتصادی در شدیدترین حالت خودش است.

آمادگی لازم برای جنگ اقتصادی را نداشتیم

نماینده مردم یزد و اشکذر افزود: بنابراین باید باور کنیم که امریکا در برابر ما ایستاده اما سؤال اینجاست که آیا ما آمادگی لازم برای این جنگ اقتصادی را داشتیم؟ که باید گفت خیر، ما این آمادگی را نداشته و تدابیر لازم را اتخاذ نکرده بودیم و حال در تلاش هستیم تا این امر محقق شود.

موسوی در خصوص علل گرانی‌های اخیر اذعان داشت: نمی‌توان گفت تحریم‌ها در اتفاقات اقتصادی اخیر تأثیرگذار نبوده چراکه تأثیرات لازم و کافی را بر اقتصاد ما گذاشته است اما نکته اینجاست که آیا ما قدرت مقاومت در برابر این فشارها راداریم؟ جواب مثبت است چراکه ایستادگی و مقاومت ما در طول این 40 سال باعث شده تا مسئولان و به‌ویژه جوانان به پختگی لازم برسند.

نماینده مردم در مجلس گفت: موضوعی که وجود دارد این است که ما تاکنون همه توان خود را به کار نگرفتیم نه اینکه نخواهیم بلکه پروسه کسب این آمادگی زمان‌بر است ما همین تجربه را در دوران اوایل جنگ داشتیم در آن دوران که فشارهای همه‌جانبه‌به ما وارد می‌شد کشور دچار مشکلاتی شد اما به‌مرور خود را ساماندهی کردیم و پیروزهای شگرفی را رقم زدیم.

وی تصریح کرد: بنابراین در جنگ اقتصادی هم این فشارها طبیعی است و برای اینکه به آمادگی لازم برای مقابله با آن‌ها برسیم درحال تلاشیم و باید کم‌کم بر اوضاع مسلط شویم البته این عزم در حضرت آقا به‌عنوان جلودار انقلاب اسلامی، مسئولان قانون‌گذاری و اجرایی و قوه قضائیه که با ورود جناب رئیسی، نیروی جوانی برای برقراری عدالت در این قوه دمیده شده وجود دارد و امیدواریم دست در دست یکدیگر گذاشته و این آمادگی مدیریتی در کشور برای مقابله جنگ اقتصادی هر چه زودتر به وجود آید.

مذاکره با امریکا نتیجه‌ای ندارد 

نائب رئیس کمیسیون عمرانی مجلس تأکید کرد: حال که مردم و مسئولان به این نتیجه رسیدند که مذاکره با امریکا نتیجه‌ای ندارد به دنبال راه‌حل‌های مقاومتی و متقابلانه رفته و باید با تلاش در این مقطع حساس انقلاب به‌ویژه در سال 98 که سالی پرزحمت و پرتلاش برای مسئولان و مردم است به‌گونه‌ای کشور را مدیریت کنیم که با توجه به سال سرنوشت‌ساز آمریکائی‌ها انشالله پیروز میدان باشیم.

موسوی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: پس می‌توان نتیجه گرفت که بخشی از این گرانی‌ها به دلیل تقابل مستقیم با آمریکا بوده و طبیعی است ضمن اینکه ما آمادگی لازم را در این زمینه نداشتیم چراکه آمریکائی‌ها به‌یک‌باره از برجام خارج شدند و تحریم‌هایی را نیز علیه ایران تدارک دیدند هرچند این تحریم‌ها ارتباطی به تحریم‌های بین‌المللی یا شورای امنیت ندارد اما با توجه به خوی استکباری آمریکا و اینکه می‌خواهد بر همه کشورها تسلط داشته باشد برخی کشورها را با خود همراه کرده و اروپایی‌ها نیز به دلیل وحشت خود از آمریکا به‌صورت تمام و کمال وارد میدان نمی‌شوند.

نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: البته برجام به‌گونه‌ای تنظیم‌شده که اروپا نمی‌خواهد به این راحتی از آن دست بکشد اما ترس از امریکا نتوانسته آنان را پایبند به تعهداتشان نگه دارد و اقدامات قانونی ایران و مقابله با بدعهدی اروپایی‌ها ممکن است نوسانات تازه‌ای را به بازار وارد کند امادر نهایت با مقاومت مردم و آمادگی نظام، پیروز میدان جمهوری اسلامی است.

برخی منافع خود را به منافع جامعه ترجیع می دهند

موسوی در خصوص نقش مافیا در گرانی‌ها نیز گفت: نمی‌توان گفت مافیا در این گرانی‌ها وجود دارد اما ممکن است در این اوضاع یکسری افراد سودجو پیدا شوند که برای سود خود به مردم ظلم کنند و منفعت خود را به منفعت جامعه ترجیع دهند که امیدواریم قوه قضائیه با اجرای عدالت دست این قبیل افراد را از اقتصاد کشور کوتاه کند چراکه مردم سختی‌ها را تحمل می‌کنند اما نمی‌توانند بی‌عدالتی را تحمل کنند هرچند مردم خود نیز باید مراعات یکدیگر را داشته باشند.

انتهای پیام/ح
آدرس کوتاه :