شناسه : 38067789
رئیس اتحادیه صنف میوه و تره‌بار یزد:

گرانی میوه در یزد درست نیست/ اگر میوه یزد گران است ثابت کنید


مشرف بابیان اینکه گفته استاندار یزد در خصوص گرانی میوه در یزد درست نیست، گفت: اگر میوه یزد گران است ثابت کنید.

حسین مشرف در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص صحبت استاندار یزد که در ستاد تنظیم بازار استان اعلام کرده بودند، قیمت میوه در یزد از استان‌های همجوار بالاتر است، گفت: این گفته به‌هیچ‌عنوان درست نیست چون سازمان صمت از اتحادیه شهرستان‌های دیگر نرخ را دریافت و برای ما نیز ارسال می‌کند، بنابراین نرخ میوه در یزد یا پایین‌تر و یا مشابه قیمت میوه در استان‌های دیگر است.

رئیس اتحادیه صنف میوه و تره‌بار یزد بابیان اینکه اگر کسی می‌گوید که میوه یزد گران‌تر از استان‌های دیگر است، ثابت کند افزود: ما در استان واردکننده میوه هستیم و تولیدکننده نیستیم و باوجود گرمای هوای یزد و خرابی سریع‌تر میوه‌ها، بازهم قیمت میوه در یزد ارزان‌تر و یا مشابه دیگر نقاط است.

وی اضافه کرد: استاندار محترم یزد هم این گفته خود را از روی شنیده‌های دیگر مسئولانی می‌گویند که از میوه‌فروشی خرید کردند و چون مبلغی را پرداخت کردند اعتراض می‌کنند که میوه گران است. این‌گونه اعتراض درست نیست بلکه باید میدانی عمل و قیمت دیگر استان‌ها با یزد مقایسه گردد تا صحت و یا نادرستی این حرف مشخص شود.

مشرف با تأکید بر اینکه هرکدام از میوه‌های یزد که اعلام می‌کنند گران‌تر است، ثابت کنند گفت: اگر مسئولی میوه‌ای را خریداری کرده و قیمت آن برای شخص زیاد حساب‌شده که دلیلی بر گرانی میوه در یزد نیست.

رئیس اتحادیه صنف میوه و تره‌بار یزد با اشاره به اینکه نرخ میوه در یزد مقداری باید گران‌تر هم باشد که نیست، اظهار داشت: با توجه به اینکه یزد واردکننده میوه است و تولیدکننده نیست باید مقداری قیمت آن گران‌تر باشد ولی این‌گونه نیست.

انتهای پیام/
 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.