شناسه : 33372109


کارشناس اداره کل هواشناسی یزد با بیان اینکه سرعت باد در یزد به بیش از ۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد گفت: گرد و خاک دید افقی را در یزد به 700 متر کاهش داد.

محمد رضا شیرغلامی کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه وزش باد و گردو خاک در استان از تا امشب وجود خواهد داشت، گفت: بیشترین سرعت باد در شهرستان عقدا با سرعت 112 کیلومتردر ساعت، هرات 108 کیلومتر بر ساعت، و شهرستان های میبد و بهاباد بالای 100 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

وی افزود: سرعت باد در یزد 70 کیلومتر بر ساعت  گزارش شده است که این وزش باد دید ایستگاه یزد را به 700متر رسانده است.

شیر غلامی  گفت: پدیده دیگری که امروز پیش بینی می شود رگبار پراکنده باران تا بعد از ظهر امروز به خصوص در ارتفاعات پیش بینی خواهد شد.

وی تصریح کرد: ایستگاه عقدا، ندوشن و نصرآباد 2/0میلیمترو رباط پشت بادام هم 4/0میلیمتر گزارش بارندگی داشته است و این بارندگی تا بعد از ظهر امروز به ویژه نیمه شمالی استان و ارتفاعات ادامه خواهد داشت.

شیر غلامی خاطر نشان کرد: از اواخر وقت فردا شب افزایش ابر که برای روز جمعه احتمال بارش پراکنده در استان پیش بینی خواهد شد که ازلحاظ دمایی روز های پنجشنبه و جمعه کاهش موقتی 5 تا7 درجه ای دما را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته بیشینه دما استان یزد بین 18 تا 27 درجه سانتگراد بوده است گفت: پیش بینی می شود در گرمترین ساعات امروز دمای استان یزد به 23 درجه سانتیگراد و فردا به 18 و در ختکترین ساعات دو شب آینده به 8 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

انتهای پیام/ط

 
آدرس کوتاه :