شناسه : 2283358
حواشی جشن اسوه پایداری در بافق؛


جشن اسوه پایداری و مهرورزی که پنج شنبه شب گذشته در بافق برگزار شد، تداعی کننده حلال بودن حرکات موزون رقص در ملأ عام بود!

به گزارش یزد رسا به نقل از دانا، جشن اسوه پایداری و مهرورزی پنج شنبه شب گذشته به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) در پارک تفریحی آهنشهر بافق برگزار شد.

* این جشن در شهری برگزار شد که مردمش چادر را حجاب اصلی برای بانوان می دانند و به ندرت می توان یک بانوی بومی مانتویی را در آن پیدا کرد و همه این شهر را به نام آیت الله شیخ محمد تقی بافقی شهید امر به معروف و نهی از منکر می دانند.

جشن یادشده به نام بانوی عفاف و غیرت و به کام رقاصان بود.

* صدای مراسم ضعیف و موجب فرار نظم از جشن شده بود.

روحانی شرکت سنگ آهن نیز تا پایان جشن را به نظاره نشسته بود و گویی وی نیز این مراسم را تایید می کرد.

فرماندار و جمعی دیگر از مسئولان محلی این شهرستان به مانند مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی نیز از ابتدا تا انتهای مراسم حضور داشتند.

این مراسم ویژه کارکنان سنگ آهن مرکزی و خانواده ایشان برنامه ریزی شده بود ولی حضور عموم آزاد و امید جهان خواننده کشوری سوژه اصلی این جشن بود.

* در لحظه اجرای ترانه های پلی بک و زنده امید جهان و همچنین در قسمت تقلید صدا، متاسفانه صحنه هایی در مراسم جشن مشهود بود که به هیچ طریقی نمی توان آن را در تناسب با شب ولادت دخت امیرالمومنین(ع) حضرت زینب(س) دانست.

* تقلید صدای خواننده زن و ترانه های قبل از انقلاب از دیگر برنامه های این جشن بود.

انگار برخی از روزهای قبل خود را برای حضور در این جمع آماده کرده بودند تا برای جماعت به رقص و پایکوبی بپردازند.

مسئولان حاضر نیز که امر به معروف و نهی از منکر را از یاد برده بودند، هیچ یک بعنوان اعتراض محفل را ترک نکردند.

تمام این حرکات نشان دهنده این بود که همه و همه رقصیدن را جایز می دانند و حتی به نمایش درآمدن این حرکات موزون ناشایست از سوی مردان در ملأ بانوان نیز برای شان حائز اهمیت نبود. (در این مراسم برخی با بالا رفتن از سر و کول دیگر حاضرین، در ارتفاع می رقصیدند)

به هر حال در گذشته نیز چنین شده بود و شب گذشته هم چنین شد. گویا برخی افراد دست اندر کار، با این وجود که می دانند فضای باز جهت برگزاری اینچنین مراسمی مناسب نیست، اما خود خواهان اتفاق افتادن چنین حالاتی هستند.

خرج های زیاد از پول بیت المال و حضور خواننده پاپ و ترانه شاد نتیجه فرهنگی نداشت و تنها باعث شد مردم را به فساد نزدیک تر کنند.

* عده ای هم با شکستن صندلی ها مي خواستند انرژی خود را تخلیه کنند.

آنچه مهم می باشد این است که روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای خبرگان رهبری در خصوص مسئله فرهنگ دغدغه هایی را مطرح نمودند اما دریغ از اینکه مسئولان شهرستانی که نگین عبودیت در استان یزد است، به این فرمایشات توجهی کرده باشند.

* طوماری نیز ظهر جمعه در حاشیه نمازجمعه بافق در مخالفت با برگزاری این مراسم به امضاء مردم ولایی این شهرستان رسید.

* گفتنی است شرکت سنگ آهن بافق از بودجه بیت المال، در حالی شب گذشته جشنی را با حضور امید جهان،در حضور مسئولان شهرستان بافق و همچنین مدیران این شرکت در آهنشهر بافق برگزار کرد که اندک زمانی از بیانات اخیر رهبر فرزانه انقلاب در جمع خبرگان رهبری و اعلام نگرانی معظم له از مقوله فرهنگی نگذشته است.

* در این مراسم که نسخه ای از فیلم آن توسط مخاطبان به سایت ارسال شده و در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی نیز منتشر شده ،در حضور مسئولان شهرستان قطعاتی به عنوان تقلید صدا از خوانندگان زن و نیز برخی خوانندگان غیرمجاز اجرا شد که موجب تحریک برخی سوء استفاده کنندگان شده و اجرای حرکات موزون!! و برحی حرکات ناشایست را درپی داشت و مسئولان حاضر نه تنها جلوگیری نکردند ؛ بلکه با برخورد خویش آمرین به معروف و ناهیان منکر را نیز از این مهم ناامید کردند .

* به نظر می رسد افرادی با سوء استفاده از امکانات دولتی در راستای اهدافی غیر از اهداف نظام گام برداشته و به جای صرف هزینه در راستای ترویج شعائر الهی ، به ترویج اباحی گری کمک می کنند.

* شنیده شده مدتی پیش نیز در سفر یکی از مقامات حزب اعتدال و توسعه به این شهرستان ، قول هایی مبنی بر حمایت مالی وسیع از برخی شرکت های دولتی به وی داده شده که قابل تأمل است .

 

گزارش تصویری این مراسم را اینجا ببینید
آدرس کوتاه :


صبا
احتمالا مسئولین هم بدشون نمی اومده برن وسط و یه تکونی هم به خودشون بدن ولی خب این ژست مسئولیتی نذاشته که برن وسط!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پست شده در ۱۳۹۳/۰۱/۸ ۲۱:۲۲
میهمان
بز دل های بیشرم
چرا شما که مدعی دینداری هستید نظر ها را منتشر نمی کنید ؟
پست شده در ۱۳۹۲/۱۲/۱۸ ۱۵:۵۷