شناسه : 38657368
مدیر کل انتقال خون یزد خبر داد

یزد، استان سرآمد در اهدای پلاسمای بهبودیافتگان کرونا


تقوائی گفت: استان یزد در زمینه اهدای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا سرآمد است اما با توجه به حجم بالای درخواست بیمارستان‌ها، میزان پلاسمای اهدا شده کافی نیست.

نقی تقوائی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به برخی مطالب منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر کاهش ذخایر خونی سازمان انتقال خون گفت: خوشبختانه هیچگونه چالشی در زمینه تأمین خون و فرآورده‌های خونی در استان یزد وجود ندارد و مرکز انتقال خون یزد تقریبا به تمام درخواست‌های مراکز درمانی پاسخ داده است.

وی ادامه داد: شیوع کرونا موجب کاهش مراجعات مردم برای اهدای خون شده است، اما با توجه به نیاز همیشگی به خون و فرآورده‌های آن، همچنین در پیش بودن فصل سرد سال و شیوع موج‌های دیگری از کرونا و آنفلوآنزا، شهروندان می‌توانند با مراجعه به مراکز خون خود را اهدا کنند.

مدیر کل انتقال خون یزد با بیان اینکه استان یزد در زمینه اهدای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در کشور یکی از استان های سرآمد است، عنوان کرد: با توجه به حجم بالای درخواست بیمارستان‌های استان، میزان پلاسمای اهدا شده کافی نیست و افراد بهبودیافته از کروناکه در محدوده سنی ۱۸ سال به بالا قرار دارند و یک ماه از بهبودی آنها گذشته است، درخواست داریم تا با اهدای پلاسمای خود به کمک بیماران کرونایی بشتابند.

تقوائی گفت: تنها در یزد و دو شهرستان میبد و اردکان مرکز انتقال خون وجود دارد و در 8 شهرستان دیگر،  تیم‌های سیار مرکز انتقال خون براساس درخواست شهرستان‌ها و نیاز انتقال خون در این مناطق حضور پیدا می‌کنند و در شرایط فعلی با وجود درخواست‌های متعددی که ازسوی برخی واحدهای تولیدی و مراکز برای اهدای خون آن مجموعه وجود دارد برای پیشگیری از تجمع، امکان حضور تیم‌های سیار خونگیری وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز انتقال خون یزد واقع در میدان ابوذر از ساعت7:30 صبح تا 7 بعدازظهر با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی آماده پذیرش شهروندان و بهبودیافتگان کرونا برای اهدای خون و پلاسما است و مرکز ثابت  خونگیری آزادشهر و مراکز خونگیری در شهرستان‌های اردکان و میبد نیز با فعالیت در شیفت صبح آماده پذیرش شهروندان برای اهدای خون هستند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.