شناسه : 35928688
تقوایی:


مدیرکل وقت سیاسی و امنیتی استانداری یزد در سال 88 گفت: صبح روز بعد از انتخابات 88 اولین شخصی که به ستاد انتخابات استان آمد پاکنژاد مسئول ستاد موسوی بود و در آن جلسه گفت که انتخابات در کمال صحت و سلامت برگزار شد و هیچ مشکلی وجود نداشت.

مهدی تقوایی مدیرکل وقت سیاسی و امنیتی استانداری یزد در سال 88 در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با گرامیداشت سالروز حماسه نهم دی‌ماه گفت: جریان فتنه 88 مقدماتی داشت، یک سری برنامه‌ها قبل از برگزاری انتخابات مشاهده می‌شد، یک سری اتفاقات در حین برگزاری انتخابات و یک سری نیز بعد از انتخابات رخ داد.

وی عنوان کرد: در روز انتخابات ستادهایی به عنوان ستاد انتخابات نامزدها تشکیل می‌شد اما برای میرحسین موسوی دو ستاد تشکیل شده بود، سید عباس پاکنژاد به عنوان مسئول رسمی ستاد آقای موسوی معرفی شد و متوجه شدیم ستاد فرعی دیگری نیز در کنار این ستاد تشکیل شد که غیر رسمی بود و بیشتر برنامه‌ها به واسطه این ستاد انجام می‌شود.

تقوایی افزود: از همان صبح روز انتخابات هجمه‌هایی در فضاهای مختلف و فضای مجازی صورت می‌گرفت و زمزمه‌هایی به گوش می‌رسید و شایعاتی مطرح می‌شد مبنی بر اینکه تعداد شعب رأی‌گیری کم یا زیاد شده است یا اینکه برگه تعرفه به شعب نمی‌رسد، یا برگه تعرفه‌ به درستی انجام نشده است و از این قبیل.

وی ادامه داد: از تهران نیز با ما تماس گرفتند که در یزد چه خبر است؟ در حالی که همه چیز روال عادی خود را طی می‌کرد و هیچ مشکلی وجود نداشت. ستاد فرعی موسوی این اقدامات را انجام می‌داد و مرتب اطلاعات غلط به تهران می‌فرستاد و در فضاهای مختلف پخش می‌کرد.

مدیرکل وقت سیاسی و امنیتی استانداری یزد سال 88 گفت: صبح روز بعد از انتخابات اولین شخصی که به ستاد انتخابات استان آمد پاکنژاد مسئول ستاد موسوی بود و در آن جلسه گفت که انتخابات در کمال صحت و سلامت برگزار شد و هیچ مشکلی وجود  نداشت و گروهی هم هستند که نمی‌دانم هدفشان چیست و به دنبال چی هستند؟  با این حال من کاری به این اتفاقات ندارم چون حریف این گروه نیستم و دارم به تهران می‌روم.

تقوایی ادامه داد: به تبع اتفاقاتی که در تهران اتفاق افتاد در یزد نیز از طریق ستاد فرعی برنامه‌ریزی‌های خاصی صورت گرفته بود و بعد از اعلام نتایج انتخابات تجمعاتی در یزد انجام شد و برخی سردمدار این جریانات بودند. تجمعاتی در میدان اطلسی، میدان نعل اسبی و نقط دیگر شکل گرفت و شعارهایی داده می‌شد. تا چند روز این تجمعات ادامه داشت که بیشترین تمرکز آن در میدان نعل اسبی بود.

 وی گفت: با بررسی‌های بیشتری که بعداً از طریق نیروهای امنیت اطلاعاتی انجام شد، مشخص شد در محدوده دانشگاه و نعل اسبی مجموعه خانه‌های اجاره‌ای و پانسیون‌های دانشجویی بود که از قبل هماهنگی کرده بودند و این اتفاقات در میدان نعل اسبی با ضرب و شتم، برخورد فیزیکی، سنگ‌پرانی و ... انجام می‌شد و چند روز این اتفاقات ادامه داشت.

این کارشناس سیاسی گفت: ستاد فرعی و رابطه‌هایی که با خراج از استان داشتند به دنبال این بودند که تجمعات را از میدان نعل اسبی به مرز شهر بکشانند، این گروه با ظاهر و رفتار خاص در مسجد حظیره تجمع کردند، در این میان صحبتی بین مرحوم حجت الاسلام صدوقی(ره) و مدیریت استان صورت گرفت و ایشان به شدت برخورد کردند و با مسئول آن تجمعات تلفنی تماس گرفتند که اگر این جریان را جمع نکنید خودم این کار را می‌کنم.

تقوایی ادامه داد: با این اقدام مرحوم صدوقی این تجمعات از حظیره خارج شد و در میدان امیرچقماق صورت گرفت. تجمعاتی محدودی انجام شد و هر چه زمان می‌گذشت از شدت آن و همراهی توده مردم با این گروه که دیگر هدفشان برای مردم مشخص شده بود کاسته شد و بالاخره با مدیریت و برنامه‌ریزی خوبی که صورت گرفت این تجمعات برچیده شد.

وی گفت: در مراسم‌های محرم و روز عاشورا که تجمعاتی در تهران صورت گرفت و با حرکات ناشایست خود ماهیت ضدانقلابی خود را نشان دادند، یزد نیز بعضاً کم تجمع اتفاق افتاد، و به نظر اولین تجمعی که در اعتراض به حرمت‌شکنی‌ها صورت گرفت در یزد بود و در هشت دی‌ماه تجمع خوبی در میدان امیر چخماق انجام گرفت که همه گروه‌ها حضور داشتند و حتی مرحوم صدوقی(ره) در آن تجمع حضور داشتند.

مدیرکل وقت سیاسی و امنیتی استانداری یزد در سال 88 ادامه داد: تمام نیروهای انقلابی که دل در گرو انقلاب داشتند نسبت به فتنه گران و منافقان و آنهایی که به بهانه تقلب در انتخابات قصد تقدیم کشور به امریکا را داشتند، شناخت پیدا کرده بودند و در روز 9 دی‌ماه سال 88 با حضور خودجوش و حماسی خود همراه با دیگر نقاط کشور به خیابان آمدند و ظاهراً جریان فتنه جمع شد اما آتش زیر خاکستر ماند و به شکل‌های مختلف سعی در زنده نگه‌داشتن خود دارند و سعی می‌کنند هر از چندگاهی با سناریویی که دشمن طراحی کرده است به عنوان مزدور خود را نشان دهند.

تقوایی تصریح کرد: با حرکتی که ملت ایران در نهم دی‌ماه از خود نشان دادند دشمنان متوجه شدند به‌سادگی نمی‌توان این انقلاب ریشه‌دار را که با جان و رگ و پوست این مردم عجین شده است از میان برداشت و ان‌شاءالله به انقلاب حضرت مهدی(عج) متصل خواهد شد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :