شناسه : 38570821
مدیرکل انتقال خون استان یزد:

یزد از استان‌های پیشرو در اهدای پلاسمای کووید/ برخی از بهبودیافتگان کرونا تا کنون سه بار پلاسما اهدا کرده‌اند


مدیرکل انتقال خون یزد گفت: یزد یکی از استان‌های پیشرو در اهدای پلاسمای کووید است و تا کنون از 430 نفر از بهبودیافتگان کرونا پلاسمای کووید گرفته‌ایم.

نقی تقوایی مدیرکل انتقال خون استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به اهمیت اهدای پلاسمای کووید توسط  بهبودیافتگان کرونایی در درمان بیماران مبتلا به کرونای گفت: ما تا کنون بارها با رسانه‌های مختلف اعم از رادیو، تلویزیون و سایت‌های خبری در این رابطه گفتگو و اطلاع‌رسانی کرده‌ایم و تلاش شده است تا اهمیت این موضوع برای مردم تبیین شود.

وی افزود: البته اهمیت این مسئله به قدری است که هرچقدر هم اطلاع‌رسانی صورت بگیرد، باز هم کم است و می‌طلبد که همه رسانه‌ها وارد میدان شوند و برای این امر کمک کنند تا عزیزان مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌ها بستری هستند هرچه سریعتر بهبود پیدا کنند.

مدیرکل انتقال خون استان یزد اظهار داشت: فارغ از اطلاع‌رسانی‌های عمومی و رسانه‌ای، یکی دیگر از اقداماتی که در این زمینه انجام می‌شود تماس تلفنی با بهبودیافتگان کرونایی و دعوت از آن‌ها جهت اهدای پلاسمای کووید است.

تقوایی خاطرنشان کرد: یزد یکی از استان‌های پیشرو در اهدای پلاسمای کووید در سطح کشور است به طوری که تا کنون از 430 نفر از بهبودیافتگان مبتلا به کرونا پلاسمای کووید گرفته‌ایم که این نشان‌دهنده همت و توجه مردم است.

وی عنوان کرد: بیش از 20 نفر از بهبودیافتگان کرونا تا کنون دو بار پلاسمای کووید داده‌اند و حتی فردی داریم که تا کنون سه بار پلاسمای کووید داده است.

مدیرکل انتقال خون استان یزد اضافه کرد: البته اهدای پلاسمای کووید19 شرایط و محدودیت‌های خاص خودش را دارد و آقایانی که یکماه از بهبودی آن‌ها گذشته باشد و  بالای 18 سال دارند می‌توانند  پلاسما بدهند و همچنین خانم‌های مجرد نیز می‌توانند پلاسما بدهند.

تقوایی تأکید کرد: همین محدودیت‌ها موجب شده تا بخش قابل توجهی از کسانی که به بیماری کرونا مبتلا شده بودند و بهبود پیدا کرده‌اند اصلا امکان اهدای پلاسما نداشته باشند اما در مجموع استقبال نسبتا خوب بوده است، اما اطلاع‌رسانی همچنان نیاز است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :