شناسه : 36718814

یزد با موج مهاجرت از نقاط مختلف کشور روبه‌رو است


استاندار یزد با بیان اینکه یزد با موج مهاجرت از نقاط مختلف کشور روبه‌رو است، گفت: به این دلیل یزد بار بیکاری سایر استان‌ها را به دوش می‌کشد و نرخ بیکاری در استان بالاتر از متوسط کشوری است.

به گزارش یزدرسا، محمدعلی طالبی در ششمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، در ارتباط با اولویت‌های استان یزد اظهار داشت: در تمام اولویت‌های استان برای رسیدن به هدف تعیین شده، انتظار همکاری و مساعدت از سازمان مدیریت و بودجه داریم.

استاندار یزد با بیان اینکه بحث تامین آب استان که تداوم حیات استان کاملا به آن وابسته است یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های استان است گفت: هم در ارتباط با پروژه‌های داخل استان و هم در رابطه با پروژه‌های انتقال نیازمند حمایت هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بحث توسعه اقتصاد دانش بنیان یکی دیگر از مهمترین اولویت‌های استان است؛ الان در استان یزد نرخ بیکاری بالاتر از میانگین کشوری است و امروز کاملا نیازمند حمایت هستیم که بتوانیم این وضعیت را تغییر دهیم.

طالبی بیان کرد: ما با همه محدودیت‌هایی که در استان داریم، مواجه با موج مهاجرت به یزد هستیم و امروز ما در استان یزد در حال به دوش کشیدن بار اشتغال ملی هستیم و باید در تمام حوزه‌ها نه فقط اشتغال به این نگاه یزد را مورد حمایت قرار داد.

‌استاندار یزد با اشاره به بحث ظرفیت‌های گردشگری و میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: در شرایط اقتصادی این موضوع برای ما می‌تواند بسیار درآمد‌زا باشد و به عنوان یک رویکرد مهم مرود توجه قرار گرفته و نیازمند حمایت هستیم.

وی به پروژه‌های نیمه تمام عمرانی و اقتصادی در استان اشاره کرد و افزود: الان پروژه‌های بسیار زیادی در استان یزد داریم که با درصد پیشرفت بالا، نیازمند حمایت برای تکمیل هستند.

طالبی خاطرنشان کرد: برررسی که در این زمینه داشتیم متوجه شدیم اگر همه به این موضوع متمرکز شویم، بخش زیادی از اشتغال استان را می‌توانیم برطرف کنیم منوط به اینکه حمایت‌ها و تسهیلات‌ها محقق شود.

استاندار یزد عنوان کرد: در بحث اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه استان موضوعی است که نیازمند حمایت بیشتر از سوی سازمان برنامه و بودجه هستیم و در این زمینه از معاون رئیس جمهور قول مساعد گرفته شده است.

تسنیم

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.