شناسه : 37374726
مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد:


مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: از ابتدای سال تاکنون 40 مورد اهدای عضو در استان یزد انجام شده است که بر این اساس استان یزد حائز رتبه اول اهدای عضو به نسبت جمعیت در کشور است.

آیت‌اله قهرمانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص وضعیت اهدای عضو در استان یزد گفت: از ابتدای سال تاکنون 40 مورد اهدای عضو در استان یزد انجام شده است که بر این اساس استان یزد حائز رتبه اول اهدای عضو به نسبت جمعیت در کشور است.

وی با بیان اینکه برخی از اعضای اهدا شده در استان به دلیل نبود گیرنده در یزد، به شیراز و تهران ارسال شده است، ادامه داد: تاکنون در سال جاری 41 مورد پیوند کلیه و سه مورد پیوند کبد در استان یزد انجام گرفته است.

مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد عنوان کرد: هم اکنون بیش از 25 هزار نفر در کشور در لیست انتظار دریافت پیوند عضو قرار دارند که متاسفانه روزانه چندین نفر از آنها جان خود را از دست می‌دهند بنابراین باید همت و تلاش بیشتری برای جلب رضایت و اهدای عضو بیماران مغزی صورت گیرد.

قهرمانی با بیان اینکه تاکنون استقبال خوبی از سوی مردم استان جهت دریافت اهدای عضو بوده است، گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه حضوری به بیمارستان شهید دکتر رهنمون نسبت به دریافت کارت اهدای عضو اقدام کنند، هر چند که صرف داشتن این کارت برای اهدای عضو کافی نیست و نیاز به جلب رضایت تک تک اعضای خانواده دارد.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند نقش تاثیرگذاری در فرهنگ سازی اهدای عضو داشته باشند، افزود: داوطلبان اهدای عضو می‌توانند از روش‌های دیگر از جمله ثبت نام در سایت  ehda.center و پر کردن فرم مربوط و همچنین ارسال کد ملی خود به سامانه پیامکی ۳۴۳۲ نسبت به دریافت کارت اهدای عضو اقدام کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :