شناسه : 38084155
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی استان یزد خبر داد

یزد میزبان رزمایش سراسری جهش تولید محصولات کشاورزی و دامی


سرهنگ عابدینی از برگزاری رزمایش سراسری جهش تولید محصولات کشاورزی و دامی در استان یزد خبر داد.

سرهنگ محمد عابدینی مسئول بسیج مهندسین کشاورزی استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در مورد رزمایش سراسری جهش تولید محصولات کشاورزی و دامی در استان یزد، گفت: بخش کشاورزی و دامپروری دارای تاثیرات شگرف در پایداری و استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است که با ایجاد امنیت غذایی و فراهم کردن بستر مناسب می‌توان به ثبات و امنیت روانی کشور و در پی آن امنیت اجتماعی و اقتصادی رسید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر کشور در زمینه امنیت غذایی با مشکلات و چالش‌هایی روبرو است، مشکلاتی نظیر کاهش نزولات جوی و کم شدن سطح سفره‌های آب زیرزمینی و نیز برخی مشکلات مدیریتی که باعث شده دولت‌های مختلف سالیانه مبالغ بسیاری را صرف واردات محصولات کشاورزی و دامی کنند. همین موارد نشان می‌دهد که بیانات و توجه ویژه امامین انقلاب اسلامی در باب اهمیت و جایگاه کشاورزی و خودکفایی در محصولات اساسی تا چه میزان است.

عابدینی خاطرنشان کرد: بر این اساس نظر فرمانده محترم سپاه پاسداران نیز بروز یک نهضت تولید در کشور است و کشاورزی را یکی از بخش‌های مهم و پیشرو در این زمینه دانسته‌اند. همچنین ریاست سازمان بسیج مستضعفین نیز برنامه جهش تولید را مهمترین برنامه بسیج در سال جهش تولید برشمرده‌اند.

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی با اشاره به اینکه برنامه نهضت جهش تولید در محصولات کشاورزی با اولویت محصولات راهبردی گندم، جو، ذرت، برنج، کلزا و نیز تولید گوشت قرمز پیش‌بینی و در قالب دو کتابچه عملیاتی به سپاه‌های استانی ابلاغ‌شده است گفت: برنامه رزمایش جهش تولید سه‌ساله پیش‌بینی و طراحی‌شده است و در پایان سال سوم به ترتیب کلزا 42% ذرت دانه‌ای 37% برنج 24% گندم 32% جو 30% ان‌شاءالله افزایش تولید خواهد داشت.

وی به نقش استان یزد در جهش تولید اشاره کرد و افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و نوع محصولات کشاورزی دو محصول گندم و جو در سرفصل برنامه جهش تولید محصولات کشاورزی و نیز گوشت قرمز برای استان‌ها در نظر گرفته‌شده است.

عابدینی اضافه کرد: در این طرح سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی در کنار یکدیگر و به‌صورت همگام این طرح را به‌پیش خواهند برد.

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی با اشاره به نقش سایر رده‌های سپاه در اجرای این رزمایش، ادامه داد: با توجه به اینکه روستاهای ما و کشاورزان و دامداران عزیز زحمت اصلی این طرح را بر دوش خواهند کشید با کمک آن‌ها و نیز فرماندهان محترم در سلسله‌مراتب فرماندهی ناحیه، حوزه و پایگاه ما را کمک خواهند کرد و ان‌شاءالله فرمان فرمانده کل قوا را حجت شرعی و قانونی خود می‌دانیم و با کمک همه این عزیزان به فرمان ایشان لبیک خواهیم گفت.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.