شناسه : 30846356
تنها پرورش دهنده بوقلمون در ابرکوه:


تنها پرورش دهنده بوقلمون در ابرکوه گفت: هیچ کاری بدون زیان نیست ولی پرورش بوقلمون چون نیاز به سرمایه زیاد ندارد، هر فردی می تواند به راحتی با آن ایجاد شغل کند.

به گزارش یزد رسا، مهدی جلایی جوان کارآفرین و تنها پرورش دهنده بوقلمون در ابرکوه، در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، اظهار کرد: از آنجایی که به پرورش بوقلمون علاقه داشتم، حدود دو سال و نیم پیش، این کار را شروع کردم.

پرورش بوقلمون سرمایه زیادی نمی خواهد/با تعداد 50 جوجه بوقلمون آغاز کردم
جلایی افزود: دلیل دیگر که به این شغل روی آوردم این بود که ایجاد کارهای دیگر نیاز به هزینه سرمایه های زیاد و تخصص های ویژه دارد، ولی پرورش بوقلمون، مرغ و برخی پرندگان یا برخی کارگاه های تولیدی، سرمایه زیادی نیاز ندارد.

وی گفت: برای راه اندازی این مجموعه کوچک، دفعه اول تعداد 50 قطعه جوجه بوقلمون به ارزش هر کیلوگرم 16 الی 17 هزار تومان خریداری کردم، که در طول پنج ماه (مدت زمانی که یک جوجه بوقلمون به مرحله قابل استفاده کردن می رسد و وزن آن به طور میانگین دوازده کیلوگرم می شود) تا به مرحله بهره برداری برسد 10 قطعه جوجه ها تلف شدند و سودآوری نداشتم.

جلایی تصریح کرد: البته در همین جا باید به افرادی که تمایل دارند از این طریق، شغلی برای خود ایجاد کنند و درآمدی داشته باشند، بگویم که نباید از سختی ها و موانع هراس داشته باشند زیرا هر کاری به نوع خود مشکلاتی دارد که ممکن است، افراد از آن دلسرد شوند.

هیچ کاری بدون زیان نیست/ در حال حاضر 200 قطعه بوقلمون دارم
جوان ابرکوهی با تأکید بر این مطلب که این سختی ها فقط با گذر زمان و صبر و استقامت، رفع خواهند شد، گفت: هیچ کاری راحت و بدون ضرر و زیان نیست، نابرده رنج، گنج میسّر نمی شود. علاقه و انگیزه سختی ها را شیرین می کند.

وی اذعان کرد: رمز موفقیت افراد موفق پشتکار و ایستادگی است، جوانان علاقه مند در صورت آماده کردن سالنی کوچک با تجهیزات ابتدایی می توانند با 50 میلیون ریال، در زمینه پرورش بوقلمون سرمایه گذاری کنند. 

جلایی با اشاره به اینکه تنها گوشت بوقلمون موارد مصرفی دارد، عنوان کرد: در حال حاضر تعداد 200 قطعه بوقلمون نگهداری می کنم و فعلاً تنها بازار عرضه گوشت آنها، متقاضیان شهرستان ابرکوه هستند.

تنها پرورش دهنده بوقلمون در ابرکوه، بیان کرد: تغذیه بوقلمون دون پیلت است که مصرف 200 قطعه آنها، روزانه حدوداً 150 کیلوگرم است و قیمت هر کیلو از این خوراک هزار و 650 تومان هزینه دارد. 

وی یکی از مشکلاتش را نداشتن مکان وسیع تری جهت افزایش تعداد بوقلمون ها عنوان کرد و گفت: چون مکان فعلی کوچک است مسئولین مربوطه می گویند باید مجوز پرورش خانگی بگیرم.

پرورش بوقلمون مهر تأییدی بر تحقق اقتصاد مقاومتی است
جلایی ادامه داد: از آنجا که در شهرستان تنها کسی هستم که مدت بیش از دو سال به پرورش بوقلمون مشغول می باشم، از مسئولان تقاضا دارم با تسهیلات قرض الحسنه جهت احداث سالن بزرگتر، مرا حمایت کنند، تا بتوانم به مراتب زمینه اشتغال تعداد دیگری از افراد را هم فراهم کنم.

وی در پایان گفت: چرا که با توجه به شعار سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، باید برای رفع معضل بیکاری تلاش کنیم و در نظر داشته باشیم که کارگاه های تولیدی کوچک و مشاغلی مثل پرورش بوقلمون که نیاز به سرمایه های هنگفت ندارند، مهر تأییدی بر تحقق شعار سال هستند.

انتهای پیام/ ف
آدرس کوتاه :