شناسه : 29493959
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد:


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: مردم استان یزد در زمینه مصرف آب صرفه جویی لازم را دارند و همچنین در طول فصل گرم سال ۵۰ میلیون مترمکعب مصرف آب داریم که ۲۰ میلیون مترمکعب آن مصرف کولرهای آبی است که این امر با توجه به گرمای هوای استان یزد و دمای بالای ۴۰ درجه امری اجتناب ناپذیر است.

به گزارش یزدرسا به نقل از یزدبانو؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد در نشست خبری و ضیافت افطار با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد یک استان خشک و گرم است و خشکسالی‌های سال‌های اخیر یزد هم مزید بر علت در مشکلات آب این استان شده، اظهار داشت: استان یزد از نظر بارش در آخرین نقطه در بین استانهای کشور قرار دارد.

علی اسلامی با اشاره به اینکه هفته اول تیرماه به عنوان هفته صرفه‌جویی در مصرف آب عنوان شده است، افزود: مردم استان یزد در زمینه مصرف آب صرفه جویی لازم را دارند و همچنین در طول فصل گرم سال ۵۰ میلیون مترمکعب مصرف آب داریم که ۲۰ میلیون مترمکعب آن مصرف کولرهای آبی است که این امر با توجه به گرمای هوای استان یزد و دمای بالای ۴۰ درجه امری اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه نخستین روز صرفه‌جویی در مصرف آب بحث نقش محوری آب در اقتصاد، تولید و اشتغال مطرح شده است، تصریح کرد: اهمیت مشارکت همگانی در مدیریت بهینه مصرف آّب، ضرورت ارتقای دانش و بینش عمومی در ارتباط با آب و حمایت از بخش خصوصی و تولید کنندگان داخلی در اجرای طرح‌های آب موضوعات و برنامه‌هایی است که در این روز مد نظر قرار گرفته است.

اسلامی استان یزد را به لحاظ میزان بارندگی استان آخر کشور دانست وخاطرنشان کرد: کشور ایران هم در جهان در بین کشورهای کم باران به حساب می‌آید به گونه‌ای که میانگین بارندگی در دنیا 755 میلی متر بوده ولی در ایران این میزان در کشور ما حدود 220 میلی متر بوده و در استان یزد این میزان حدود 65 میلی متر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تاسیسات فاضلاب و استفاده از آب شیرین کن را 2 اقدام اساسی برای مدیریت مصرف آب و فاضلاب اعلام کرد و ادامه داد: توسعه تأسیسات فاضلاب علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب در استحصال پساب نیز بسیار نیاز است.

وی با بیان اینکه در استان یزد در ۱۵ سال گذشته به جز یک یا دو سال در خشکسالی به سر برده و ۸۰ درصد بارندگی نرمال نداشته است، اذعان کرد: به رغم همه این مشکلات، استان یزد در زمینه تامین آب شرب کمترین چالش را داشته و در طول سال گذشته و دو سه ماه اخیر به جز موارد معدود و جزئی، هیچ قطعی آب در سطح استان نداشته ایم.

انتهای پیام/

 

 
آدرس کوتاه :