شناسه : 38570935

۳۶۰ زندانی در یزد با فعالیت شورای حل اختلاف آزاد شدند


رییس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: در ۶ ماهه نخست امسال با توجه به منویات مقام معظم رهبری و توصیه قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت در زندان‌ها، ۳۶۰ نفر با استفاده از ظرفیت شعبه های این نهاد ویژه زندانیان، آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

به گزارش یزدرسا؛ محمدرضا حداد افزود: تمامی پرونده‌ها با موضوع حقوقی و کیفری که اصحاب دعوی آنها تحت قرار یا محکومیت در زندان بسر می‌برند و امکان سازش وجود دارد به شعبه های شورای حل اختلاف مستقر در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها ارجاع داده می‌شود تا با انجام مذاکره اصلاحی از طریق میانجیگری به صلح و سازش منتهی شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری یزد، وی ادامه داد: با ارجاع پرونده‌ها به شعبه های مستقر در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها نه تنها این امر موجب کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها خواهد شد بلکه کاهش موجودی و کاهش اطاله رسیدگی در مراجع قضایی را دنبال دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که با استفاده از تمامی ظرفیت‌های دستگاه قضایی و دیگر نهادهای تأثیرگذار  به خصوص رسانه‌ها، نهادهای فرهنگی، ائمه جمعه و جماعت، معتمدان، متنفذین و ریش‌سفیدان با ترویج فرهنگ صلح و سازش بتوانیم زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان را فراهم کنیم.
آدرس کوتاه :