شناسه : 36511165
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد:


رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد با تاکید بر ضرورت بهره گیری از مجازاتهای جایگزین حبس در موارد قابل اجرا گفت: ۹۸ رأی مراقبت الکترونیک در یزد صادر شد که ۹۰ مورد آن کاملا اجرا شده است.

به گزارش یزدرسا، حجت اسدی پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید رئیس کل دادگستری استان و شورای معاونین دادگستری از زندان مرکزی یزد، اظهار داشت: ایجاد مرکز مراقبت الکترونیک در استان یزد از مصوبات اخیر قوه قضائیه است که پیگیر اجرائی شدن آن هستیم.

وی به استخراج و پرونده خوانی تمام پرونده‌های زندانی‌دار موضوع مهریه دادگستری یزد اشاره کرد و گفت: در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، 100درصد پرونده‌های زندانی‌دار موضوع مهریه دادگستری مورد بررسی قرار گرفت تا بتوان از هرگونه امکان قانونی برای کاهش مجازات و تخفیف آنها استفاده کرد.

این مقام قضائی افزود: نوسانات نرخ‌ها و افزایش قیمت سکه، دادگستری را با درخواست‌های مکرر تعدیل مهریه مواجه کرده بود که با تصمیم تبدیل معادل ریالی، این مسئله سامان گرفت و این طرح جهت اجرا به سایر استان‌ها نیز ارائه گردید.

وی بازدید از زندان را بسیار خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: حضور در زندان و دیدار با زندانیان، نگرش بسیاری از قضات نسبت به استفاده از مجازات حبس را تغییر می‌دهد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب یزد اضافه کرد: در بسیاری از بازدیدها، قضات در جریان بازدید و دیدار با زندانیان خود پیشنهاد استفاده از تخفیف مجازات، آزادی مشروط و عفو را می‌دهند چرا که از نزدیک و در فضایی متفاوت و از زاویه‌ای دیگر به شرایط زندانی و موضوع پرونده توجه می‌نمایند.

وی بر استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس تأکید کرد و گفت: استفاده از مراقبت الکترونیک، احکام جایگزین حبس و خدمات عمومی رایگان، همه مواردی است که می‌تواند در رویکرد اصلاحی مؤثر باشد و به کنترل جمعیت کیفری زندان نیز کمک نماید.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :