شناسه : 34029600
امام جمعه بهاباد:


امام جمعه بهاباد با اشاره به دهم فروردین سالروز قیام مردم یزد وگرامی داشت یاد و خاطره شهدای این روز گفت: قیام دهم فروردین مردم یزد در سال 57، در راستای تجلیل و پاسداشت چهلم شهدای 29 بهمن ماه تبریز به وقوع پیوست.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز ، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته بهاباد با گرامی داشت قیام دهم فروردین مردم یزد و یاد و خاطره شهدای این روز اظهارداشت :  قیام دهم فروردین مردم یزد در سال 58 نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی رقم خورد.

خطیب جمعه بهاباد 13 رجب سالروز ولادت باسعادت مولى الموحدين اميرالمؤمنين على(ع) وروز پدر را به همه نمازگزاران جمعه وپدران  تبریک گفت وبا تاکید بر شرکت مردم در جشن های این روز به برگزاری مراسم معنوی اعتکاف و آغاز ایام البیض ماه رجب  اشاره کرد و گفت : اعتکاف زمانی برای رهایی از نفس و تقرب به درگاه خداوند است.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه اعتکاف غبار مادیات از دل زدودن و بهترین فرصت برای انس با خداست گفت : اعتکاف هجرتی درونی برای سیر در دنیای باطن و مروری بر نفسانیات خویش است.

وی با اشاره به شخصیت حضرت علی (ع) که شخصيت امام على(ع) مستجمع جميع خصائص و ويژگى‌هاى الهى و معنوى است افزود:  از مهم‌ترين ويژگى‌ها و فضائل حضرت «عدالت محورى» ايشان و مبارزه با ظلم و جور است.

 ابراهیمی بشکانی  با گرامی داشت 12 فروردین سالروز تاسیس نظام جمهوری اسلامی ایران از این روز به عنوان روز تجلی اراده ملت ایران یاد کرد و افزود : مردم ایران با پیروی از رهنمودهای حکیمانه امام خمینی (ره) برای همیشه ریشه کفر، فساد و نظام سلطنتی را برچیده و جمهوریت را با رای مستقیم خود انتخاب کردند.

امام جمعه بهاباد با اشاره به اینکه 12 فروردین یکی از ایام الله است افزود: عزت و عظمتی که امروز ملت ایران در دنیا دارد به برکت حضور آگاهانه و ایستادگی مقتدرانه در مسیر همان رای آری است که ملت رشید ایران اسلامی در این روزبه جمهوری اسلامی گفت.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :