شناسه : 18514939
پس از تعطیلی کارخانه کاشی زمرد؛

150 کارگر بافقی بیکار شدند/ برهم زنندگان انتخابات «معدن سه چاهون» تحت پیگیرد قانونی


سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق گفت:در سال جاری بیکاری کارگران عمدتا در نتیجه تعطیلی شرکت صنایع کاشی و سرامیک زمرد بافق از اول شهریور ماه بوده است که تعداد قریب به ۱۵۰ نفر از کار بیکار شدند.

به گزارش یزد رسا به نقل از بافق خبر؛ اصغر دشت آبادی سرپرست اداره کار شهرستان بافق در خصوص تعداد کارگرانی که به علت تعطیل شدن کارگاه ویا کارخانه ها در بافق بیکار شده اند گفت: در سال جاری بیکاری کارگران عمدتا در نتیجه تعطیلی شرکت صنایع کاشی و سرامیک زمرد بافق از اول شهریور ماه بوده است که تعداد حدودا ۱۵۰ نفر از کار بیکار شدند.

وی در مورد اقدامات حمایتی از سوی اداره‌ کار از این کارگرها بیان داشت: اداره کار این کار گران را به فرصتهای شغلی جدید هدایت کرده است و در مورد شکایات کارگران با موضوع مطالبات معوقه و در نهایت پیگیری جهت برقراری بیمه بیکاری مشمولین خارج از نوبت اقداماتی انجام داده است.

دشت آبادی در رابطه با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارخانجات تعمیرات لکوموتیو خاطر نشان کرد: طبق اطلاعات موجود طرح مذکور یک طرح جامع و یکسان در راه آهن کل کشور خواهد بود که پس از ارزیابی مشاغل و تایید نهایی توسط معاونت روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

وی افزود: طرح طبقه بندی مشاغل کارخانجات تعمیرات لکوموتیو با پیگیریهای صورت گرفته از سوی این اداره تا پایان سال جاری اجرا خواهد شد.

سرپرست اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی باف هدف از ایجاد شوراهای اسلامی کار را برقراری قسط اسلامی، هماهنگی و کمک در پیشبرد امور در واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی دانست وخاطر نشان کرد: علاوه بر پیگیری منافع حقه کارگران, ایجاد فضای تعامل صحیح در فضای کار و تولید بمنظور تحقق اهداف اجتماعی و اقتصادی از کارکردهای عمده شوراهای اسلامی کار است.

این مقام مسئول در خصوص اهداف اجتماعی و اقتصادی شورای کارگری تصریح کرد:  اهداف اجتماعی به معنای اجرای عدالت و تادیه تام حقوق کارگری است. از سوی دیگر منظور از اهداف اقتصادی  تضمین سود آوری بنگاه اقتصادی یا کارگاه است چرا که  سودآوری و درنتیجه پویایی و دوام یک واحد اقتصادی  متضمن اشتغال پویا و رابطه کار عادلانه خواهد بود.

وی افزود: در مجموع تضمین منافع کارگر و کارفرما یا سرمایه گذار در گرو یکدیگر است . ایجاد تعامل وتفاهم سالم واقامه قسط اسلامی که در اهداف مقنن برای تشکیل شورای اسلامی کار آمده است.

دشت آبادی در پایان تعداد شورای های کارگری فعال در بافق را اینگونه اعلام کرد: در حال حاضر شرکتهای ذوب روی بافق و شرکت صنعتی, معدنی و حفاری شهداب یزد مستقر در معدن سنگ آهن چغارت دارای شورای اسلامی کار فعال است. شرکت معادن بافق (معدن کوشک) باتوجه به اتمام اعتبار دو ساله اعضای شورا در  مرحله تجدید انتخابات است. ضمنا تشکیل شورای اسلامی کار شرکت کاوشگران نصر بافق مستقر در معدن سه چاهون در دست اقدام است.

انتهای پیام/س*

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.