شناسه : 38491403
به مناسبت هفته دفاع مقدس

1580 بسته غذایی بین نیازمندان و اقشار آسیب‌ پذیر ازکرونا در بهاباد توزیع شد


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس ودرادامه رزمایش مواسات وکمک مومنانه تعداد1580 بسته غذائی به ازای هر شهید ده بسته تهیه شده که بین نیازمندان و اقشار آسیب ‌پذ یرازکرونا در این شهرستان توزیع میشود .

سرهنگ پاسدارسعید دهقان درگفتگو با خبرنگاریزدرسا درحاشیه توزیع این سبدها با قدردانی از بنیاد مستضعفان و خیرین که درخصوص جمع آوری وتهیه این سبدها با سپاه همکاری داشتند افزود : ارزش هرکدام از این بسته ها 5 میلیون ریال که جمعا به مبلغ 7 میلیاردو نهصد میلیون ریال میباشد که این سبد توسط نیروهای بسیج شبانه درب منزل افراد نیازمند و افشار آسیب پذیر از کرونا درشهرستان بهاباد توزیع می شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد بابیان اینکه این اقلام وبسته های معیشتی به نیازمندان بهزیستی وکمیته امداد و اقشار آسیب پذیر از کرونا درشهرستان توزیع میشود اظهارداشت : این بسته ها شامل برنج ، روغن ، رب گوجه ، ماکارونی وسویا میباشد .
وی با تبریک هفته دفاع مقدس وبابیان اینکه انقلاب اسلامی برای حفاظت از اسلام و قرآن شکل گرفت و از اول جنگ تاکنون هرکاری که انجام شده برای این ۲ میراث گرانبها بوده است.افزود : توجه به فرهنگ دفاع مقدس بر همه ما لازم است.
فرمانده تیپ 18 مردم پایه الغدیریزد 
دفاع مقد س برای ما یک نعمت و برکت بود
فرمانده تیپ پیروز 18 الغدیر یزد درآئین رزمایش کمک مؤمنانه دربهاباد با گرامی داشت یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و با بیان اینکه توانمندی دفاعی امروز کشور، نتیجه استفاده از تجارب دفاع مقدس، درایت رهبر معظم انقلاب، خون مطهر شهدا و مقاومت مردم همیشه در صحنه است افزود: دفاع مقدس الگویی جاویدان و همیشگی برای نسل جوان باید باشد.
سرتیپ دوم  پاسدار حسن علیزاده با اشاره به اینکه دشمن با سه هدف  ، نابودی انقلا ب اسلامی وعدم گسترش انقلاب اسلامی درخاورمیانه و تصرف بخشی از کشور با این عناوین جنگ را بر جمهوری اسلامی  تحمیل کرد افزود: هشت سال دفاع مقدس برای ما یک نعمت وبرکت بود ودستاوردهای زیادی برای کشور ما داشت که باید قدراین دستاوردها ونعمت ها را بدانیم.
این یادگارهشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه دفاع مقدس یک نما یشگاه آشکاراز مظلومیت جهان اسلام و برگرفته از مکتب عاشوراست، تاکید کرد: در طول تاریخ جهان اسلام از صدر تا کنون مسلمانان با انواع دسیسه، شکنجه، زندان، جنگ، تعداد کم رزمندگان در برابر دشمن و ظلم و ستم مواجه بوده‌اند و در دوران دفاع مقدس و هشت سال جنگ نیز این موارد برای رزمندگان ایرانی تجلی یافت.
  وی با بیان اینکه دفاع مقدس علیرغم اینکه آسیب‌ها و خسارت هائی داشت افزود: دفاع مقدس علاوه بر اینکه آسیبها وخسارتهائی داشت برکات و دستاوردهای مهمی نیز را به همراه داشت که با بهره گیری از این دستاوردها به پیشرفتهائی خوبی نیزدست پیداکرده‌ایم
این مقام ارشد نظامی با تاکید بر اینکه در چهلمین سالگرد دفاع مقدس این فرهنگ به اوج شکوه خود رسیده و در این زمان می‌توانیم  فرهنگ دفاع مقدس را به جهان و دنیای اسلام صادر کنیم  یاد آورشد: ما باید در این مسیر از تمام توان و ابزارها بهره برداری کنیم.
علیزاده  تصریح کرد: در 40 سال نخست انقلاب در هر کجا فرهنگ دفاع مقدس را شیوه و روش قرار داده‌ایم دستاوردهای ارزشمند بسیاری به دست آورده‌ایم و این مهم در گام دوم دفاع مقدس بیشتر مورد توجه باید قرار بگیرد.
فرمانده تیپ الغدیریزد درادامه با بیان اینکه دفاع مقدس نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‌های آن در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند گفت: هفته دفاع مقدس، فرصت مناسبی برای تثبیت آرمان‌هاو ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی  و نشر، ترویج و تقویت اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس است.
 
امام جمعه بهاباد: دفاع مقدس یک سرمایه عظیم وارزشمند است
درادامه این مراسم حجت الاسلام علی اکبرابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد هم درسخنانی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و جنگ تحمیلی وامام راحل وبابیان اینکه  دفاع مقدس یک سرمایه عظیم وارزشمند است افزود:  دفاع مقدس یک سرمایه عظیم و ارزشمند است و خداوند دفاع مقدس را یک ذخیره درس آموز برای نسل امروز و فردا قرار داده است.
رییس شورای فرهنگ عمومی بهاباد بابیان اینکه دغدغه اصلی برای توزیع کمک‌های مؤمنانه توزیع  بین آسیب‌دیده واقعی و نیازمندان واقعی است، افزود: اولویت نخست توزیع کمکها، افراد آسیب‌دیده از شیوع کرونا باشند.
امام جمعه بهاباد بابیان اینکه رزمندگان در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در سال‌های دفاع مقدس با حمایت و پشتیبانی مردم مقاومت کردند و به دشمن اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور را تصرف کند افزود: هفته دفاع مقدس و بیان رشادت‌های رزمندگان جان برکف اسلام فرصت بسیار مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و خدمت به مردم است.
مراسم رزمایش کمک مؤمنانه ومواسات دربهاباد روزچهارشنبه با حضور فرمانده تیپ 18 الغدیریزد، امام جمعه، فرماندارو فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولان ادارات و خانواده‌های شاهد در ناحیه مقاومت بسیج سپاه بهاباد برگزارشد.
انتهای پیام /آدرس کوتاه :