شناسه : 34088471
امام جمعه بهاباد :


امام جمعه بهاباد گفت: بى ترديد ۲۰ فروردين، يادآور روز ملى فناورى هسته‌اى و اعلام بومى شدن دانش هسته‌اى در ايران اسلامى و مجهز شدن سرزمين ايران به انرژى هسته‌اى و در واقع روز بزرگ تحقق شعار «ما مى‌توانيم» است.

به گزارش یزدرسا، امام جمعه بهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته به 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای اشاره کرد و گفت : بى ترديد ۲۰ فروردين، يادآور روز ملى فناورى هسته‌اى و اعلام بومى شدن دانش هسته‌اى در ايران اسلامى و مجهز شدن سرزمين ايران به انرژى هسته‌اى و در واقع روز بزرگ تحقق شعار «ما مى‌توانيم» است.

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد در خطبه های این هفته نماز جمعه که با شکوه خاصی در مسجد جامع بهاباد برگزارشد به روز فناوری هسته ای اشاره و با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هسته ای کشورمان گفت : شهداى دانشمند هسته‌اى ايران، سند مظلوميت ايران اسلامى هستند.

بشکانی با بیان اینکه شهداى هسته‌اى ايران نماد پيشرفت، علم ، ايمان، شجاعت، خون و شهادت هستند افزود: جوانان با بصيرت ايران بايد راه آن‌ها را ادامه داده و با پيشرفت روزافزون در عرصه علم و فناورى انتقام خون آن‌ها را از دشمنان و معاندان نظام اسلامى پس گيرند.

امام جمعه بهاباد سالروز شهادت هنرمند انقلابي سيد مرتضي آوينى، سيد شهيدان اهل قلم را گرامی داشت و بابیان اینکه هنر مند انقلابی هنرمند متعهدی است که ارزشها و فرهنگ انقلابی را پاس می دارد خاطر نشان کرد: هنرمند انقلابى همچون شهيد آوينى انقلاب اسلامى را نه انقلابى سياسى، اجتماعى و اقتصادى بلكه انقلاب فرهنگى و دگرگونى در ارزش‌ها مى‌داند كه در رويارويى با غرب و شرق در قالب شعار نه شرقى و نه غربى تبلور يافت.

بشکانی به ویژگی یک هنرمند انقلابی اشاره کرد و افزود: هنرمند انقلابى هنرمندى با بصيرت و حق‌جوست كه حقيقت جامعه جهانى امروز را مى‌شناسد و آن‌را آشكار مى‌كند و اسير تاريكى‌هاى جهل و نادانى زمانه نمى‌شود.

امام جمعه بهاباد 21 فروردین سالروز تأسيس «بنياد مسكن انقلاب اسلامى» به فرمان امام خمينى(ره) اشاره کردو گفت : اين بنياد ازجمله نهادهايى است كه امام راحل با هدف محروميت‌زدايى و بسط عدالت كه از انديشه‌هاى اصلى ايشان از ابتداى مبارزه و نيز ارزش‌هاى محورى انقلاب اسلامى بوده است، آن‌را تأسيس نمودند.

وی به نقش بنياد مسكن انقلاب اسلامى در محروميت‌زدايى از مناطق محروم‌ اشاره کرد و گفت : بنياد مسكن انقلاب اسلامى از ابتداى فعاليت خود تاكنون توانسته است خدمات مفيدى را در جهت ساختن مسكن مناطق و افراد محروم و نيز مناطق روستايى ارائه دهد.

سالروزشهادت حضرت موسی ابن جعفر علیه السلام ، گرامی داشت شهادت عالم ربانی سید محمد باقر صدر وخواهرش بنت الهدی و شهادت سردار سپهد علی صیاد شیرازی از دیگر موضوعاتی بود که مورد بحث حجت الاسلام بشکنی امام جمعه بهاباد قرار گرفت .

انتهای پیام /
آدرس کوتاه :