شناسه : 38619085
مدیرکل محیط زیست استان یزد خبر داد

374 اخطار به واحدهای آلاینده


پور ملایی گفت: طبق پایش‌های زیست محیطی در 6 ماهه اول سال 1399 تعداد 374 اخطار زیست محیطی برای واحدهای صنعتی- خدماتی و بیمارستانی استان صادر شد.

به گزارش یزدرسا؛ نیره پورملائی در این خصوص افزود : با پیگیریهای بعمل آمده از سوی کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست استان، توجه واحد‌های بیمارستانی و صنایع به موضوعات زیست محیطی افزایش یافته است و از ابتدای سال تا پایان شهریور ماه تعداد 2501 بازدید کارشناسی و پایش زیست محیطی از واحد‌های صنعتی، خدماتی و بیمارستانی صورت گرفته که از این تعداد برای 374 واحد اخطاریه زیست محیطی صادر شده است.

از این تعداد 2 واحد صنعتی به دلیل توجه نکردن به اخطاریه‌های محیط زیست پلمپ و از ادامه فعالیت آن تا رفع آلودگی جلوگیری به عمل آمد.

پورملائی با اشاره به شکایت‌های واصله در خصوص واحد‌های آلاینده تصریح کرد: تعداد 164 مورد شکایت از فعالیت غیر اصولی واحد‌های صنعتی به محیط زیست استان گزارش شده که طی بررسی و پیگیری شکایات، با واحدهای دارای آلودگی طبق قوانین و مقررات زیست محیطی برخورد شده است و پیگیری اقدامات قانونی در خصوص تعدادی از واحدهای دیگر نیز در حال انجام است.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان یزد با اشاره به خود اظهاری واحد‌های صنعتی و خدماتی افزود: با توجه به اینکه همه واحد‌های صنعتی، بیمارستانی و خدماتی فعال موظف به ارائه عملکرد خود در قالب طرح خود اظهاری در پایش به صورت دوره‌ای هستند از این رو تعداد 690 مورد نتایج خوداظهاری در سامانه جامع پایش محیط زیست انسانی توسط آزمایشگاههای معتمد سازمان حفاظت محیط زیست به ثبت رسیده است.

وی گفت: علی رغم محدودیت‌های ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا کارشناسان مربوطه کماکان پیگیر رفع مشکلات زیست محیطی واحدهای صنعتی و خدماتی و ... خواهند بود.

انتهای پیام/


 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.