شناسه : 38690090
دبیرکل کنگره 4 هزار شهید استان یزد:

4 هزار ختم قرآن کریم و 4 هزار چله زیارت عاشورا در یزد آغاز شد


سردار فرهنگ دوست دبیرکل کنگره 4 هزار شهید استان یزد گفت: 4 هزار ختم قرآن کریم و 4 هزار چله زیارت عاشورا و 4 میلیون ختم صلوات بر شهدا در یزد آغاز شد.

به گزارش یزدرسا، سردار محمدمهدی فرهنگ دوست دبیرکل کنگره 4 هزار شهید استان یزد پیش از ظهر امروز در آغاز طرح تلاوت 4 هزار ختم قرآن کریم، 4 هزار زیارت عاشورا و هر شهید هزار صلوات به مناسبت گرامیداشت دومین کنگره شهدا 4 هزار شهید دارالعباده و دارالعلم یزد که در دفتر امام‌جمعه یزد برگزار شد گفت: برای برگزاری کنگره 4 هزار شهید استان یزد جلساتی با فرمانده سپاه الغدیر استان، امام‌جمعه یزد و استاندار یزد برگزار و قرار بر این شد تا جدای از نشر فرهنگ ایثار و شهادت که هدف اصلی این کنگره است، نهضت خدمات‌رسانی را در استان یزد انجام دهیم.

وی اضافه کرد: بر همین اساس 40 برنامه اصلی در موضوعات فرهنگی، معنوی، عمرانی و غیره پیش‌بینی و جلسات متعددی برگزار شد.

فرهنگ دوست با بیان اینکه امروز 4 هزار ختم قرآن کریم شروع می‌شود، افزود: در این طرح کارت‌هایی در اختیار بسیجیان و شهروندان قرار می‌گیرد تا از یک جزء تا سی جزء اقدام به قرائت قرآن کریم کنند.

دبیرکل کنگره 4 هزار شهید استان یزد ادامه داد: همچنین امروز آغاز 4 هزار چله زیارت عاشورا و 4 میلیون ختم صلوات برای هر شهید هزار صلوات را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه این 4 هزار برنامه‌ها را هدیه به شهدا کنیم، افزود: این برنامه‌ها را واسطه قرار دهیم تا ریشه این ویروس منحوس از بین برود.

فرهنگ دوست در ادامه با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس هیچ برتری نسبت به دشمن نداشتیم، اظهار داشت: از 36 میلیون جمعیت کشور، یک‌میلیون نفر بسیجی به جبهه رفتند ولی دشمن چندین برابر ما در جبهه حضور داشتند و ازلحاظ امکانات هم با آنها قابل مقایسه نبودیم ولی مسائل دیگری بود که سبب شد تا در نهایت به پیروزی دست یابیم.

دبیرکل کنگره 4 هزار شهید استان یزد، گفت: دشمن بعثی با امکانات و تجهیزاتی که داشت حملات سنگینی انجام می‌داد و جنگ بسیار نابرابری بود اما روحیه جهادی و ایثارگری‌های رزمندگان باعث پیروزی ما در این جنگ شد.

وی اذعان داشت: توکل به خدا، توسل به اهل‌بیت و تبعیت بی‌چون‌وچرا از ولی‌فقیه و وحدتی که در بین رزمندگان و مردم در آن زمان بود ازجمله دلایل برتری ما در جنگ هشت‌ساله با بعثی‌ها به شمار می‌رود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.