شناسه : 38276008

7هزار متر از اراضی دولتی در بافق رفع تصرف شد


رئیس دادگستری شهرستان بافق گفت: تاکنون7هزار متر از اراضی تصرف شده دولتی این شهرستان از دست افراد سودجو و فرصت‌طلب خلع ید و به دولت بر گردانده شد.

به گزارش یزد رسا؛ اسماعیل دهقان شوازی در دیدار با رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان بیان داشت: حفظ و حراست از اراضی ملی، منابع طبیعی و جنگلها به عنوان میراث ماندگار، وظیفه تمامی افراد جامعه است.

این مقام قضایی افزود: حفاظت از منابع طبیعی امری مهم است و از دست اندازی برخی افراد سودجو و فرصت طلب که قصد تصرف مالکانه اراضی ملی و دولتی را دارند و بعضاً با سند سازی اقدام می کنند باید جلوگیری شود که این کار بسیار مشکل و از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

وی تصریح کرد: حوزه قضایی بافق در راستای مبارزه با زمین خواری و تصرف اراضی دولتی و برخورد با متخلفان و متجاوزان عزم جدی دارد و همانند گذشته پشتیبان نیروهای تلاشگر منابع طبیعی و آبخیزداری بوده و به شدت با متخلفان برخورد می کند.

دهقان شوازی حفاظت از مراتع را امری ضروری دانست و ابراز کرد: با تعامل و همکاری نیروی انتظامی باید بخصوص در زمینه ورود دام های غیر مجاز از استان های همجوار جلوگیری بعمل آورد.

وی همکاری ماموران منابع طبیعی، محیط بانان و آتش نشانی را در خصوص اطفاء حریق مراتع جنگلی ضروری دانست و عنوان کرد: در خصوص اطفاء حریق مراتع جنگلی و سرسبز نیمه بیابانی، آتش نشانی و محیط زیست باید همکاری های لازم را بعمل آورده و با کسانی که در این زمینه سهل انگاری می کنند و باعث آتش سوزی می شوند باید برخورد جدی صورت گیرد.

رئیس دادگستری بافق بر تعامل و همکاری مدیران مربوط به حفاظت از منابع طبیعی و شناسایی متخلفین در تمامی موارد، تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: متخلفین در این زمینه به همکاری با منابع طبیعی جهت کاشت درخت و آبیاری مراتع و رسیدگی به حیوانات وحشی بیابان جهت دادن علوفه در فصل های سرد سال ملزم خواهند شد.
آدرس کوتاه :