شناسه : 31453478
رئیس آموزش و پرورش خاتم:


رئیس آموزش و پرورش خاتم اظهار داشت: امسال بیش از 80 درصد مدارس روستای شهرستان به سیستم گرمایشی شوفاژ مجهز شده اند.

به گزارش یزدرسا، رئیس آموزش و پرورش هرات در حاشیه جشن عاطفه ها در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم اظهار داشت: احسان و نیکوکاری، یکی از اصول اساسی و از ارزش های جامعه اسلامی است.

حبیب کاظمی نسب گفت: احسان و نیکوکاری از والاترین جنبه های اکرام انسانی بوده و فلسفه اصلی آن رابطه ای ظریف با تربیت انسان دارد.

وی افزود:وجه تمایز انسان با سایر موجودات در این است که خداوند صفات عالیه خود مانند کرامت، گذشت، ایثار و جهاد را به انسان ودیعه داده و از انسان به عنوان خلیفه خود بر روی زمین یاد کرده است.

رئیس آموزش و پرورش خاتم خیرین مدرسه ساز را مهمترین رکن توسعه زیرساخت علمی کشور دانست و گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی دولت،استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز تنها گزینه برای گسترش فضاهای آموزشی است.

 کاظمی‌نسب افزود: به همت خیرین مدرسه ساز و دولت در تمامی مناطق، بخشها و روستاهای شهرستان مدارسی احداث شده که توانسته نیاز فضای آموزشی این شهرستان را برطرف کند.

وی اظهار داشت:در سال جدید با کمک خیرین تعداد دو کلاس درس در مدارس روستایی و یک آموزشگاه دو کلاسه در روستای اسلام آباد شهرستان احداث شده است.

رئیس آموزش و پرورش خاتم از افتتاح یک آموزشگاه مجهز خیری دوره متوسطه در بهمن ماه خبر داد و اظهار داشت: این آموزشگاه شبانه روزی با تمام امکانات در ایام الله دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

کاظمی نسب افزود:یک باب آموزشگاه چهار کلاس نیز در روستای کندر هرات از محل اعتبارات ملی در حال ساخت است.

رئیس آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه 4000 دانش آموزدر سال جدید تحصیلی در این شهرستان تحصیل می کنند، عنوان کرد: این تعداد دانش آموز در 200 کلاس درس و 50 واحد آموزشی  حضور دارند.

کاظمی نسب در پایان خاطر نشان کرد: امسال بیش از 80 درصد مدارس روستای  شهرستان به سیستم گرمایشی شوفاژ مجهز شده اند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :