شناسه : 36033485
فرماندار تفت:


فرماندار شهرستان تفت از برگزاری 466 برنامه مختف برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سطح این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، محمد محامدی در پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به توانمندی های شهرستان تفت گفت بالغ بر یک سوم از روستاهای استان یزد در شهرستان تفت واقع شده و بر خلاف سایر شهرستان ها60 درصد از جمعیت 45 هزار نفری تفت در روستا ها ساکن هستند و از این رو با توجه به وجود تعداد زیاد روستاها، تفت یکی از شهرستان های برجسته در حوزه گردشگری محسوب می شود.

وی در خصوص دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب در حوزه راه سازی شهرستان تفت اظهار داشت: در سطح شهرستان تفت در چهل ساله انقلاب، 116 کیلومتر بزرگ راه، 48 کیلومتر راه اصلی، 113 کیلومتر راه فرعی، 345 کیلومت راه روستایی ایجاد شده و 65 نقطه حادثه خیز نیز اصلا ح شده است.

محامدی اظهار داشت: هزار و 312 کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح شهرستان  انجام شده و 85 درصد از روستاهای شهرستان تفت از نعمت گاز برخوردارند و گازرسانی به مابقی روستاها نیز در درست اقدام است اما در مجموع تمامی روستاهای بالای 5 خانوار از نعمت گاز برخودار هستند.

وی ادامه داد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در مناطق روستایی تفت بالای 80 درصد است در حالی که قبل از انقلاب در شهرستان تفت فقط یک مرکز مخابراتی وجود داشت که اکنون این تعداد به 32 مرکز مخابراتی افزایش یافته است.

محامدی اظهار داشت: در شهر تفت قبل ازا نقلاب فقط 7.3 کیلومتر شبکه گذاری آب انجام شده بوده اما اکنون این آمار به 211 کیلومتر رسیده است و 68 کیلومتر نیز شبکه گذاری فاضلاب انجام شده است. همچنین قبل ازانقلاب فقط یک مخزن آب وجود داشت که امروز به 4 مخزن افزایش یافته است.

وی در خصوص تامین آب روستایی در سطح شهرستان تفت نیز گفت: ابتدای انقلاب 25 کیلومتر آب روستایی وجود داشت اما اکنون هزار و 833 کیلومتر شبکه توزیع آب انجام شده است و برای تامین آب شرب روستایی نیز 121 مخزن آب تهیه شده است.

فرماندار تفت با بیان این که قبل از انقلاب فقط 45 مدرسه در سطح این شهرستان وجود داشته است ادامه داد: هر چند به دلایل مختلف اکثر جمعیت شهرستان تفت  به مرکز استان مهاجرت کرده اند و جمعیت دانش آموزان نسبت به سال های گذشته به شدت کاهش یافته با این وجود هنوز 113 مدرسه فعال در سطح شهرستان فعال هست.

محامدی اذعان داشت: در شهرستان تفت نرخ سواد آموزی قبل از انقلاب 51 درصد بوده که اکنون به 96 درصد رسیده است و تعداد دانش جویان در سه دانشگاه شهرستان تفت بالغ بر سه هزار نفر است.

وی با اشاره به آمار افزایش تعداد مراکز بهداشتی و درمانی در شهرستان تفت گفت: قبل از انقلاب هیچ بیمارستانی در شهرستان تفت وجود نداشت اما اکنون دو بیمارستان با ظرفیت 225 تخت در تفت وجود دارد که به واسطه نزدیک بودن به مرکز استان به یکی از بیمارستان های مهم تبدیل شده است.

محامدی اعلام کرد: 122 پروژه عمرانی در سطح شهرستان تفت با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان در دهه فجر به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به پروژه های متعدد قابل افتتاح شهرستان تفت در دهه فجر گفت: نیروگاه پنج مگاواتی در بخش نیر با اعتباری بالغ بر چهار میلیون یورو و اشتغال زایی برای 10 نفر یکی از این پروژه ها است. همچنین کشتارگاه و واحد و فراوری محصولات غذایی از دیگر پروژه هایی است که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

محامدی اعلام کرد: به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب 466 برنامه در سطح شهرستان تفت برگزار خواهد شد که از جمله آن ها می توان به نمایشگاه توانمندی های بانوان، مسابقات فرهنگی و ورزشی اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

 
آدرس کوتاه :