شناسه : 1098824
امام جمعه اشکذر


حجت الاسلام والمسلمین طالبیان کسانی را که ملک یا مال موقوفه ای در دستشان است را دارای مسئولیت عنوان کرد و گفت: چنین کسانی باید به شدت در ادای حق موقوفات دقت و مواظبت کنند و به بهانه های مختلف در ادای آن تاخیر نکنند؛ مال موقوفه، مالی است که به امانت به دست شما سپرده شده است.

به گزارش خبرنگار یزد رسا از اشکذر،  حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا طالبیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره  به این نکته که اسلام بسترهای لازم برای ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف را فراهم کرده است اظهار کرد: یکی از میراث های ماندگار برای انسان، آن است که بخشی از آنچه را که از راه حلال کسب کرده است صدقه جاریه قرار دهد.

حجت الاسلام طالبیان وقف را خارج کردن اکتسابات خود از دایره وارثان و در اختیار قرار دادن آن به منظور استفاده در کارهای خیر ذکر کرد و افزود: وقف، خیرات مستمر و جاری محسوب می شود که برکات و ثواب آن برای واقف، بطور مستمر قوام و دوام دارد.

طالبیان مسئولین اوقاف، که عهده دار امور وقفیه مردم هستند را دارای مسئولیت سنگینی خطاب کرد و گفت: مسئولین اوقاف یا مستقیما به نیت واقف متولی موقوفات شده اند یا اگر هم موقوفه ای هست که متولی ندارد، تولیت آن بر عهده این مسئلین است که این خود وظیفه سنگینی که باید نیت واقف در ان ملاحظه شود.

مال موقوفه، مالی است که به امانت به دست شما سپرده شده است

وی کسانی را که ملک یا مال موقوفه ای در دستشان است را نیز دارای مسئولیت عنوان و تاکید کرد: چنین کسانی باید به شدت در ادای حق موقوفات دقت و مواظبت کنند و به بهانه های مختلف در ادای آن تاخیر نکنند؛ مال موقوفه، مالی است که به امانت به دست شما سپرده شده است.

طالبیان با اشاره به این که بعضی ندانسته و به بهانه این که مال موقوفه موجب تباهی مال و خسارت می شود، تبلیغ می کنند که مال موقوفه را تولیت نکنید، تصریح کرد: این برداشت، برداشت غلطی است و اگر اشخاص وظایف خود ا نسبت به وقف درست ادا کنند، نه تنها موجب تباهی می شود بلکه خیرات و برکات بسیاری به زندگی او جاری می شود.

امام جمعه اشکذر 9دی را روز مهمی در تاریخ انقلاب و کشور دانست و افزود: 9 دی، روزی است که مردم مسلمان و مومن ما با هدایت های رهبری به صحنه آمدند و یکی دیگر از توطئه های گسترده دشمن را سرکوب کردند.

وی تصریح کرد: حضور آگاهانه و تاثیر گذار مردم در راهپیمایی 9 دی دشمنان را نا امید و توطئه های شوم آنان را خنثی می نماید.
آدرس کوتاه :