ID : 35435038
وزیر سابق اطلاعات در یزد:


وزیر سابق اطلاعات با اشاره به تلاش ادامه‌دار دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی، گفت: امروز برنامه جدی دشمن جنگ روانی و ایجاد نارضایتی عمومی است.

به گزارش یزدرسا، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی پیش از ظهر امروز در رزمایش بزرگ اقتدار بسیجیان محمد رسول‌الله 2 در یزد، گفت: امروز چهار دهه از عمر انقلاب می‌گذرد و همان‌طور که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند در این چهار دهه درخت انقلاب و نهال انقلاب تنومند شده است.

وزیر اسبق اطلاعات افزود: مقابله با استکبار و طراحی‌های او در این چهل سال توانسته موفقیت‌ها و تجربیات بزرگ را برای ما به ارمغان بیاورد و این تجربیات در از بین بردن و مضمحل کردن توطئه‌های دشمن نقش بسیار کلیدی و اساسی داشته است.

جانشین دفتر عقیدتی- سیاسی فرماندهی کل قوا عنوان کرد: اطلاعاتی که از مجموعه دستگاه‌های اطلاعاتی دشمن و استکبار به‌دست‌آمده نشان می‌دهد استکبار نیز با توجه به تجربیات گذشته‌اش طراحی‌های مختلفی را در مقابله با انقلاب انجام می‌دهد یعنی همان‌گونه که ما در مقابله با استکبار از تجربیات خود استفاده کرده، نقاط ضعف خود را از بین برده و نقاط قوت را توسعه می‌دهیم دشمن نیز در مقابله با انقلاب هم این کار را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: ازآنجاکه دشمن بر اساس تجزیه‌وتحلیل خود علیه انقلاب طراحی مجدد انجام می‌دهد امروز دشمن‌شناسی و شناخت طراحی‌های دشمن در ابعاد مختلف جایگاه بسیار ویژه و قابل‌توجهی دارد.

 

تمام برنامه‌ریزی های دشمن  با هوشیاری ملت نقش بر آب می شود

این مقام مسئول اذعان داشت: بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده دشمن چند برنامه برای مقابله با انقلاب دارد که برنامه جدی و سرمایه‌گذاری شده دشمن امروز مقوله جنگ روانی در ایجاد نارضایتی عمومی است. در این راستا از چهار سال قبل سرمایه‌گذاری سنگینی نیز کرده تا بتواند این طرح را به سرانجام برساند. البته هوشیاری و بیداری ملت و همین‌طور بصیرت بسیج در مقابله با این توطئه‌ها جایگاه ویژه‌ای دارد.

وزیر اطلاعات دولت دهم تأکید کرد: در همین یک سال گذشته، یعنی در دی‌ماه سال گذشته و مردادماه امسال، آمریکایی‌ها طراحی سنگینی کرده و برای اجرای این نقشه‌ها از منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و سیلی خورده‌های انقلاب و نظام استفاده کرده و سرمایه‌گذاری‌های فراوانی را انجام دادند تا بتوانند یک جمعیت قابل‌توجهی را از بدنه متوسط به پایین جامعه به کف خیابان بیاورند. چون در فتنه ۸۸ دشمن متوجه شد بدنه متوسط و بالای جامعه را توانسته به کف خیابان بیاورد ولی متوسط و پایین را نتوانسته، به همین خاطر تجزیه‌وتحلیل کردند و طراحی کردند تا بدنه متوسط و پایین را کف خیابان بیاورند؛ اما با اقدام ارزشمند شما بسیجیان، شماهایی که در طول این ۴۰ سال در عرصه‌های مختلف سیلی‌های سنگینی به دشمن زده‌اید، با هوشیاری این مجموعه و بصیرت افزایی و هوشیار کردن جامعه دشمن در این دو برهه نیز شکست بزرگی خورد.

مصلحی اظهار کرد: در سطح کشور جمعیتی که دشمنان توانستند به خیابان بیاورند حدود شش هفت هزار نفر بود که طبق تجزیه، تحلیل و شناسایی خودشان همه آن‌ها را منافقین، سلطنت‌طلبان و سیلی خورده‌های انقلاب تشکیل می‌دادند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن هر چه برنامه‌ریزی می‌کند با هوشیاری ملت نقش بر آب می‌شود. مردم ممکن است در مشکلات اقتصادی و مواردی از این قبیل مشکل داشته باشند اما علی‌رغم جنگ روانی سنگینی که دشمن در فضای مجازی به راه انداخته و جهت‌گیری‌های غلط به جامعه می‌دهد بازهم هوشیاری ملت توانست نقشه آن‌ها را نقش بر آب کند.

 

استکبار در طراحی جدید به دنبال پروژه نفوذ است

 وی تاکید کرد: امروز انقلاب اسلامی هر حرکتی که در دنیا به راه می‌اندازد، وحشت دشمنان را فرا می گیرد نمونه آن هم راهپیمایی اربعین است. جمع بندی سیا از این حضور این است که جمعیتی که در راهپیمایی اربعین حضور دارد بزرگترین خطر و تهدید برای آمریکاست. چون این ها روحیه استکبار ستیزی و انتخاب راه امام حسین را دارند.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم شناخت دقیق دشمن گفت: در شناخت دشمن یکی از نکات شناخت راه های نفوذ دشمن است. یکی از موضوعاتی که مقام معظم رهبری طی ۴ سال گذشته و در سخنرانی های مختلف شان با همه مجموعه های دولتی و اقشار مختلف به آن می پردازند مساله نفوذ دشمن است. چرا که استکبار در طراحی جدید برای به نتیجه رساندن برنامه ها و اهداف خود از نفوذ استفاده می کنند. آنچه دشمن در مقوله نفوذ دنبال میکند این است که یک جریانی در کشور به وجود بیاورد تا مسئولین، نخبگان و مردم در تصمیم گیری های خود دچار اشتباه محاسباتی شوند.

جانشین دفتر عقیدتی- سیاسی فرماندهی کل قوا  اضافه کرد: دشمن برای اینکه بتواند به این هدف برسد اولین برنامه ای که دارد تهدید کردن است، لذا می‌بینید هر صحبتی که می کنند می‌گویند گزینه نظامی روی میز است. اما این تهدید پوشالی است. شما این را تجربه کرده اید. برای مثال ما در جنگ تحمیلی علیرغم اینکه همه استکبار به میدان آمده بود پاسخ سنگینی به او دادیم.

وی با اشاره به لزوم پایداری در مسیر انقلاب و غلبه بر مشکلات و تحریم ها بیان داشت: محور حرکت ما که قرآن است. قرآن نیز به هیچ وجه نمی پذیرد در زندگی بشر بن بستی وجود داشته باشد، همه جا راه باز است.

وزیر اسبق اطلاعات افزود: براساس اطلاعات به دست آمده در همین چند روز گذشته شلیک موشک های سپاه آمریکایی ها را به هم ریخته، چون آن را تهدید جدی میبینند. چرا که موشک‌های سپاه تا سه مایلی آنها رفته است.

مصلحی گفت: شناخت دشمن، شناخت روشهای دشمن و شناخت نفوذپذیران نکته بسیار قابل توجهی است. امروز ما باید دقت داشته باشیم و ببینیم چه افرادی دارند تحت نفوذ قرار می گیرند. این نکته بسیار قابل توجهی است. یکی از مشکلات بزرگ ائمه ما نیز همین نفوذپذیران بودند. ابن عباس که فرمانده لشکر امیرالمومنین(ع) و فرمانده لشکر امام حسن(ع) بود با درهم و دینار معاویه فریب خورد. امروز یکی از وظایف ما در بصیرت دادن ها و فکر جامعه را هدایت کردن ها که معرفی نفوذ پذیران است.

انتهای پیام/
summary-address :