شناسه : 40276206

کارخانه نوآوري درخشان یزد افتتاح شد


افتتاح کارخانه نوآوري درخشان یزد با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و علی خیرالدین،معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم افتتاح شد.

به گزارش یزدرسا، علی خیرالدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم،  در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری یزد با بیان اینکه همت استان یزد در احیا فضاهای بلااستفاده قابل ستودنی است  تصریح کرد: طبق تفاهم با جهاد دانشگاهی قرار است ده دهکده فناوری و کشاورزی در استان های مختلف تشکیل شود که در این زمینه، این طرح در استان یزد با تدبیر استاندار یزد به انجام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه این پتانسیل بزرگ در حوزه کشاورزی برای استان فواید فراوانی خواهد داشت، اظهار داشت: طبق تصویب قانون این اجازه داده خواهد شد که پردیس هایی ایجاد شود و اولین پردیس در محل دانشگاه یزد به وسعت 25هکتار برای پردیس علم و فناوری یزد اختصاص خواهد یافت و این مجموعه برای واحدهای فناوری استان قرار خواهد گرفت.

مهران فاطمی، استاندار یزد، در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری درخشان یزد که صبح امروز با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل این کارخانه برگزار شد با بیان اینکه امروز پروژه ای در استان به بهره برداری می رسد که برای بنده به عنوان مدیر ارشد از افتتاح صدها کارخانه ارزشمندتر است، تصریح کرد: این کارخانه صرفا یک پروژه علمی و فناوری نیست بلکه کار احیا نیز انجام شده که در این زمینه باید از تمام مسئولان گذشته تشکر کرد که این ریسک را پذیرفتند این ساختمان قدیمی را احیا کنند و در حال حاضر تبدیل به یک مرکز جوشش علمی وفناوری میشود که اثرات فراوانی برای یزد خواهد داشت.

وی ادامه داد:یزد برای پیشرفت به دو بال علمی و فناوری و گردشگری نیاز دارد که هر دو این بالها در این پروژه متصور شده که به طور قطع اثرات فراوانی را برای استان به دنبال خواهد داشت.

فاطمی عنوان داشت: با تصمیماتی که امروز اتخاذ خواهد شد امیدواریم فازهای بعدی این پروژه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

انتهای پیام/


 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.