ID : 10482338
به‌دنبال انتشار خبری کذب در شبکه‌های مختلف اجتماعی مطرح شد


به‌دنبال انتشار خبری در سایت‌ها و شبکه‌های مختلف اجتماعی مبنی بر تجاوز افغان‌ها به دختر ۱۶ساله در بلوار استقلال یزد آن هم در هفته وحدت، مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان یزد در اطلاعیه‌ای وقوع چنین خبری را تکذیب کرد.

به گزارش یزد رسا، مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان یزد نوشت: به‌دنبال انتشار خبری در سایت‌ها و شبکه‌های مختلف اجتماعی در ارتباط با تجاوز افغان‌ها به دختر 16ساله، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ گونه موردی در این رابطه رخ نداده  و این خبر از اساس کذب است.
در این اطلاعیه آمده است، هدف از نشر این خبر کذب در شبکه‌های اجتماعی چیزی جز تشویش اذهان عمومی نیست.
همچنین در این اطلاعیه از شهروندان خواسته شده به اخباری که از منابع غیررسمی اعلام می‌شود توجه نکرده و از دامن زدن به این گونه شایعات که سبب برهم زدن آرامش عمومی شهر می‌شود خودداری کنند.
به گزارش یزد رسا، برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی موبایلی در اقدامی با انتشار خبری کذب، اعلام کردند که تعدادی از اتباع افغانی در بلوار استقلال یزد اقدام به تجاوز به یک دختر 16ساله کرده‌اند.
این خبر توسط برخی دیگر از کاربران این شبکه‌ها که اطلاعی از دروغ بودن خبر نداشتند، بدون تحقیق بازارسال شده بود.

متن خبر یزد رسا در این خصوص را در لینک زیر بخوانید

شایعه های شبکه های اجتماعی که هفته وحدت را در یزد نشانه گرفته است/ لزوم هوشیاری دستگاه های امنیتی

انتهای پیام/ع
summary-address :


احمدرضا
همه حرفاتون چرت وپرته،خدا لعنت کنه همه کسایی رو ک اقتدار ایران وایرانی رو نابود کردند،هر کسی ب ایرانی توهین میکنه باید نابودش کرد،باید تیکه تیکش کرد،فقط خدا جواب این همه بی عدالتی رو بده،مردم از گشنگی دارن میمیرن اونوقت حرفای چرت وپرت میزنید،مثل هفته وحدت و.... خدا نابدتون کنه از ریشه،زنده باد ایران،ایران،ایران
Postet den ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ ۱۳:۱۱