پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل تشکل‌های دینی کشور عنوان کرد

هیئات مذهبی بهترین بستر برای تربیت نیروی انسانی انقلابی


مدیرکل تشکل‌های دینی کشور با بیان اینکه بهترین بستر برای تربیت نیروی انسانی انقلابی فضای هیات مذهبی است افزود: البته در این حوزه برخی ملاحظات هم وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش یزدامروز، حجت الاسلام مجید باباخانی مدیرکل تشکل‌های دینی کشور در نشست با اعضای شورای هیات مذهبی استان که در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، با بیان اینکه در مدیریت جدید سازمان نگاه خاصی نسبت به فعالیت های هیئات مذهبی وجود داردگفت: وقت زیادی توسط مدیریت سازمان در قالب جلسات،نشست ها،سرکشی ها و دیدارها به هیات اختصاص داده می شود.

باباخانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به وسیله همین مجموعه هیات پیروز شد اظهارداشت: شرط آنکه انقلاب اسلامی مسیر خود را درست ادامه دهد حفظ ارتباط با هیات مذهبی است.

وی با اشاره به به وجود آمدن مسائل جدید از جمله انتقال مفاهیم و محتواهایی نظام و انقلاب به نسل جوان تصریح کرد: اگر ما نتوانیم این پرچم، مفاهیم و محتوا که تاکنون انقلاب اسلامی را در جهان پیش برده و در جهان زبانزد کرده است به نسل جوان منتقل کنیم از داخل تهی خواهیم شد.

باباخانی با بیان اینکه بهترین بستر برای تربیت نیروی انسانی انقلابی فضای هیات مذهبی است افزود: البته در این حوزه برخی ملاحظات هم وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: قطعا ارتباط با نسل جوان پیچیدگی های خاص خود را دارد خصوصا اینکه رسانه و فضای مجازی اکنون در بین همه فراگیر و اثرات بسیاری را داشته است.

باباخانی اضافه کرد: امروز نیروهای انقلابی، ارزشی و هیاتی ما در مراسم های مذهبی درگیر شبکه های اجتماعی شده و تمرکز و حال معنوی خود را در این مجالس از دست داده اند.

وی با بیان اینکه کار در این حوزه بسیار پیچیده است و نمی توان از روش های قبلی استفاده کرد افزود: همان سنت هایی که داشتیم فوق العاده است اما باید فکر کرد که چگونه می توان جوان را با تمام وجود جذب کرد.

در ادامه سید علی فقیه زاده رئیس شورای هیئات مذهبی استان با اشاره به فعالیت 1800 هیئات مذهبی در استان گفت: از این تعداد 1500 هیئات در سامانه طوبی ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه فعالیت هیئات مذهبی استان تنها به ماه محرم و صفر خلاصه نمی شود افزود: هیئات مذهی استان یزد در تمامی مناسبت های ملی و مذهبی حضور فعال دارند.

فقیه زاده تصریح کرد: در بحث سیل که در ابتدای سال کشور را با مشکل روبرو کرد بالغ بر دو میلیارد تومان توسط هیئات مذهبی استان به مناطق سیل زده کمک ارسال شد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار