شناسه : 15055105
حواشی سه ساعت جلسه تکراری استاندار یزد برای هیچ!

«بی ادب» خواندن رسانه های منتقد دولت؛ دستاورد جدید استاندار یزد!/تدفین شهدای امیرچخماق همچنان یک تخلف!/مقایسه عجیب کنسرت ها با مداحان و تعزیه!


استاندار یزد در نشست هفته دولت گفت:در بعضی کنسرت ها روسری شخص عقب رفته... امروزه روسری ها هم لغزنده است البته بستگی به جنسش دارد!... فرد در فضای هنر موسیقی یادش می رود که روسری اش را درست کند...یکی انجا می بیند و همین می شود پیراهن عثمان!

به گزارش خبرنگار یزد رسا، عصر دیروز نشست خبری استاندار یزد با اصحاب رسانه استان به مناسبت هفته دولت در سالن حمیدیا استانداری یزد برگزار شد.
* استاندار یزد به همراه طالبی، سیدحسینی، ترحمی و عزالدینی معاونین وی وحیدری مدیر کل حوزه استاندار و پاک طینت مدیر کل روابط عمومی استانداری ساعت 17:05 دقیقه وارد سالن شد.


*از همان ابتدای جلسه تقریبا تمام صندلی های سالن با حضور خبرنگاران ، که اغلب اصولگرا بودند پر شده بود و عدم حضور خبرنگاران رسانه های مطرح اصلاح طلب بیانگر عدم اقبال از روند مدیریت جلسات و تکرار سفسطه ها و مکررات برای عدم فعالبتهای عمرانی و خدمات رسانی به مردم بود.


*بر خلاف جلسات چندنفره مطبوعاتی گذشته استاندار و با توجه به دعوت عمومی روابط عمومی استانداری یزد از خبرنگاران برای شرکت در این نشست، هر چند خبرنگاران فعال رسانه ها برای نشستن در جلسات صندلی انتخاب نمی کنند اما عناصر قلم به دست اصلاح طلب جراید حامی دولت که همیشه در دلسوز برای «رفع حصر سران فتنه» طلایه داری کرده اند با قیافه حق به جانب و لبخند طلب کارانه! صندلی های جلو تر را برای این نشست انتخاب کرده بودند.


*استاندار یزد با دسته بندی موضوعات اساسی استان، صحبت های خود را در خصوص انتقال آب استان، صنعت و معدن، کوره های آجرپزی،گردشگری، بازسازی بافت تاریخی، منابع طبیعی و محیط زیست استفاده از انرژی خورشیدی و ساماندهی معتادان و ... ارائه کرد.


*شاید جالب ترین قسمت استاندار یزد سوای از گزارش عملکرد تکراری که در نشست های گذشته و همچنین نشست فرماندار یزد ارائه شده بود، قسمت آمار رتبه های استان یزد در شاخه های پزشکی قانونی بود به طوری که جناب استاندار، استان یزد را در میزان «معاینات درمان سقط» دارای رتبه دوم، «متوفیان با سلاح سرد» رتبه پنجم، «متوفیان برق گرفتگی» رتبه هفتم، «مسمومیت با منوکسید کربن» رتبه پنجم، «متوفیان حوادث کار» رتبه اول، «متوفیان مشکوک به خود کشی» رتبه بیست و دوم، «متوفیان مسمومیت با سم» رتبه بیست و شش، «متوفیان با مسمومیت دارویی» رتبه بیست و هشت، «غرق شدگی» رتبه بیست وچهار، «مرگ بر اثرمصرف مواد مخدر» رتبه بیست و دوم و «معاینات نزاع» رتبه بیست و دوم عنوان کرد.


*استاندار که شاید خودش هم از این آمار در ارائه عملکرد و خدمات دولت! متعجب شده بود گفت: باید در این زمینه ها تلاش بیشتری شود تا آمار «قشنگ تری» داشته باشیم!


*بعد از صحبت های یک ساعته استاندار یزد نوبت به خبرنگاران رسید تا موضوعات و سؤالات خود را مطرح کنند که باتوجه به طولانی شد ارائه عملکرد یکساله استاندار یزد، مدیریت زمان به خود خبرنگاران سپرده شد تا سؤالات خودرا کوتاه و گزینشی بپرسند.


*هرچند از همان ابتدا سؤالات خبرنگاران کوتاه و گزینشی صورت گرفت اما پاسخ های طولانی استاندار زمان جلسه را به درازا کشید.


*پس از سوال طرح سؤالات چند خبرنگار نوبت به همان عناصر قلم به دست رسید که با دست لرزان از حرف های کهنه و به دل مانده شان  خود عقده گشایی کنند و با تخریب برخی رسانه ها و «پاسخ های دل خوش کُنک» به دنبال راهی برای تسلای خشم خود باشند!


*نوبت به وی که رسید با طرح اینکه «در برخی سایت ها در خصوص معاونان شما مطلبی را خواندم و از آنجا شناختی بر فرد انتصابی از جانب شما نداشتم تحقیق کردم و فهمیدم در حق آن ها جفا شده! چرا روابط عمومی استانداری جواب این رسانه ها را نمی دهد سکوت همه جا جایز نیست؟


*استاندار یزد نیز به رسم تاختن مسئولین تدبیر بر منتقدین بر خلاف شعارهای «انتقادپذیری» سر تأیید تکان داد و با لحنی که یادآور تاختن های رییس جمهور به منتقدانش بود گفت: همه از این مجموعه بسیار ارزشمند با اطلاع هستند و هر کس مطلبی را بنویسد رسوایی اش برای او می ماند! من عرض کردم برای من بنویسید و مخالفان از شخص خودم انتقاد کنند، هر رسانه ای به صورت زشت هم نوشت خودش را معرفی کرده! یک جا کسی حرف زشت بزند می گویند طرف «بی ادب» است!


*وی ادامه داد: برخی عددی به حساب نمی آیند که به آن ها بها بدهیم!!


*استاندار در پاسخ به گلایه یکی از خبرنگاران از وضعیت کار و اشتغال قشر تحصیل کرده و تناقض بین نیاز شدید آموزش و پرورش به نیروی و تعداد درخواست نیروی برای استخدام گفت: رسانه ها در اشاعه فرهنگ کار نقش مهمی دارند و وقتی در کشور دم از ورود بخش خصوصی زده می شود باید گفتار با عمل یکی باشد و در این زمینه هم باید بخش خصوصی ورود پیدا کند.


*در ادامه طرح سؤالات خبرنگاران، خبرنگاری از شهرستان بافق در ابتدای صحبت خود شعری در در وصف امام رضا قرائت کرد.


*خبرنگار یکی از روزنامه اصلاح طلب که همیشه در طرح سؤالات حاشیه ای در نشست های خبری سر آمد است در این نشست هم با بیان اینکه «رییس جمهور در ابتدای کار خود گفت: باید سینه ها از کینه ها پاک شود» گفت: در جریان خاک سپاری شهدای گمنام عده ای در انجمن اسلامی گفتند«دیدید زورمان – در خصوص خاکسپاری شهدای گمنام-  از شما بیشتر بود!» و این نشان می دهد سینه ها از کینه ها هنوز پاک نشده!


*استاندار یزد در پاسخ به سوال این خبرنگار گفت: هنوز عده ای در حال و هوای قدیم هستند! امروز از همه جناح ها با هم می نشینند و با هم همکای می کنند!همکاری ها نسبت به دولت گذشته قابل مقایسه نیست.


*میر محمدی در خصوص خاکسپاری شهدای گمنام در میدان امیر چخماق افزود: این عمل خلاف مقررات بود و متخلفین در پیگیرد قانونی هستند! برنامه هایش هم موجود است! و هرکس خلاف قانون عمل کرد باید پاسخ بدهد.


*استاندار یزد در پاسخ به همین خبرنگار در خصوص اظهارات روحانی در خصوص شورای نگهبان گفت: رییس جمهور یک موضوع قانونی را بیان کرده اند! چراکه اجرا با نظارت یکی نیست و اگر مجری و ناظر یکی باشند نمی تواند درست باشد.


*اظهارات پر حاشیه استاندار یزد در نشست خبری دیروز به همین جا ختم نشد و در پاسخ به خبرنگاری در خصوص مجهول ماندن موضوع برگزاری کنسرت در یزد اذعان کرد: شادی و نشاط اجتماعی سر فصل برنامه های ما است و برگزاری کنسرت در وهله اول درست نبود! دوستان ما اول رفتند برسر بنامه های که بر روی آن ها حساسیت وجود دارد، مفهوم کنسرت هنوز در یزد خوب جا نیافتاده و این مشکل را حساس کردیم، برای نشاط برنامه های زیادی وجود دارد که دور هم جمع شویم، پیاده روی همگانی ، میزگرد، تئاتر، نمایشگاه های هنری و ...


*وی ادامه داد: اینکه از کجا شروع کنیم مهم است! یک دفعه میاییم و می رویم جایی که «مین» گذاشته شده! اگر می خواهیم از «مین» رد شویم باید اول آن ها را «یکی یکی» خنثی کنیم!


*میر محمدی در ادامه اظهارات خود در مقایسه عجیب غریب گفت: کنسرت چیزی خلاف دین نیست بلکه در آن آموزش عملی داده می شود! آموزش هنر موسیقی و آواز.. آواز که مشکلی ندارد...مگر این مداحان خوش ذوق که می خوانند کسی ناراحت می شود...قدیم ها شبیه خوانی بود و انجا هم سازو شیپور می زدند مگر کسی نارحت می شد؟... در زورخانه ها تنبک می زنند مگر مشکی دارد؟


*وی در یک تحلیل فنی هم تصریح کرد: در بعضی موارد روسری شخصی عقب رفته... امروزه روسری ها هم  لغزنده است البته بستگی به جنسش دارد!... فرد در فضای هنر موسیقی یادش می رود که روسری اش را درست کند...یکی انجا می بیند و همین می شود پیراهن عثمان!


*زمان جلسه از 2 ساعت عبور کرد اما نیمی از خبرنگاران همچنان در انتظار پرسیدن سؤالات خود از استاندار بودند و خبرنگارانی که سؤالاتشان را نیز مطرح کردند قبل از پایان جلسه نشست را ترک کردند.


*نشست سه ساعته ارائه عملکرد استاندار یزد بدون اینکه هیچ کدام از معاونین وی پاسخ گو باشند با صندلی ها خالی! ساعت 8 شب به پایان رسید.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.