شناسه : 10557983
مطهریان عضو شورای اسلامی شهر یزد:

اتمام حجت شورای شهر با مخالفان تدفین شهدای گمنام/ با قاطعیت می‌گویم یزدی‌ها افسرده نیستند


رییس کمیسیون شورای اسلامی شهر یزد در جمع خبرنگاران برخی شبهات مطرح شده نسبت به شورای اسلامی شهر در خصوص تدفین شهدای گمنام در میدان امیر چخماق یزد را پاسخ گفت و در مورد مخالفت خود با افسرده پنداری مردم یزد و ارتباط آن با منبر و روضه ها بیان کرد.

به گزارش یزد رسا به نقل از یزدبانو، در نشست خبری امروز شورای اسلامی شهر یزد که با حواشی زیادی از جمله دور آمدن اعضای شورا یکی پس از دیگری وبهانه عدم اطلاع رسانی به آنان و تداخل برخی جلسات شورا با نشست، غیبت شیخ عباس زارع رییس شورا، بی برنامگی صدا و سیمای یزد برای ساخت یک برنامه تولیدی و کشاندن اعضا به بیرون جلسه برای مصاحبه و درآوردن اعتراض خبرنگاران و... یکی از سؤالات خبرنگاران که پرسید « علی رغم مخالفت شورای تأمین استان برای دفن شهدای گمنام، چرا شورای شهر بیانیه داد؟ و آقای فلاح زاده استاندار قبلی یزد به این مسأله ورود پیدا نکرد؛ شهدا ملی هستند و ملی خواهند ماند و روح شهدا از این بی برنامگی آزرده خاطر شده است » تا آخرین دقایق نشست از سوی اعضای حاضراز جمله رادمنش، مدرسی و  پاکنژاد  بی پاسخ ماند که با پیوستن حجت الاسلام علی مطهریان به جمع  اعضای شورا با پاسخی کوبنده و قانع کننده روبرو شد که به شرح زیر است:

 


حجت الااسلام حمیدرضا مطهریان در پاسخ به رفع شبهات مطرح شده نسبت به بیانیه شورای اسلامی شهر یزد اظهار کرد : اتفاقا بیانیه شورای اسلامی شهر یزد دو هفته قبل از ورود شهدا به یزد و قبل از مصوبه شورای تأمین استان که بگویند دفن شود یا نشود؛ صادر شده بود و اعضای شورای شهر حمایت کردند که در حسینیه امیرچخماق و بهترین مکان دفن شود و همه اعضا امضا کردند.


وی تصریح کرد : موضوع فرهنگ دارالعباده جدای از خشت و گل  است و فرهنگ ما در خشت و گل نیست و ویژگی ممتاز یزدی ها ایثارگری آنان است و شهدا نماد ایثارگری هستند و باید این فرهنگ ایثارگری را جا بیندازیم و ما باید نماد ایثارگری را طبق ضوابط در میدان امیر چخماق ایجاد کنیم  و گردشگران با فرهنگ خوب یزدی ها آشنا می شوند.


رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تأکید کرد : قرار بود شهدا در بهترین مکان امیرچخماق قرار گیرند و المان(بنای یادبود ) طبق ضوابط میراث فرهنگی باشد.


*برنامه شادی در یزد بد برنامه ریزی می شود/ یزدی ها افسرده نیستند
حجت الاسلام مطهریان که با سخنان خود به پایان نشست خبری شورا،  شوری دیگر بخشیده بود در جوابیه یکی از بانوان شورای شهر که گفت : « مراجعان زیادی به من مراجعه می کنند و اذعان می کنند قرص اعصاب می خورند پس افسردگی وجود دارد و اگر برای هر دردی بتوان قرص خورد برای روح نمی توان قرص مصرف کرد و نگاه به سلامت جامعه مهم است ...» پاسخ داد : برنامه شادی ها در شهر کم و بد برنامه ریزی می شود و از سوی سازمان فرهنگی رفاهی شهرداری بیترین برنامه ها به جشن و شادی اختصاص یافته است و در مناسبت های سوگواری برنامه سوگواری نداشته است .


وی افزود : اینکه برخی مراجعان قرص اعصاب مصرف می کرده اند دلیل بر افسردگی مردم یزد نمی شود پس من هم بگویم مراجعان بسیاری داشته ام که قرص اعصاب نمی خوردند پس هیچکس افسرده نیست و آن مؤسسه  نظرسنجی که اعلام کرده بود مردم یزد افسرده هستند معلوم نشد چه مؤسسه ای بوده و ریشه و ارتباط و هدفش پیدا نشد و گویا اصلا جایی ثبت نشده است و بر اساس چه محوری نظر سنجی کرده در حالی که ما اصلا فرم های ارزشیابی را ندیده ایم.


مطهریان تأکید کرد : با دلیل محکم می گوییم یزدی ها افسرده نیستند و دیشب نیز در برنامه زنده شبهای تابان هم گفتم و همین بحث را مطرح کردم که فرهنگ دارالعباده امروز ما به خاطر همان روضه ها و منبر هایی است که گذشتگان ما حضور می یافتند.


مطهریانتصریح کرد: ما فرهنگ داریم ، خشت و گل هم داریم و میراثی هم که داریم میراث فرهنگی است و فرهنگ ما فقط در خشت و گل نیست بلکه در آداب و رسوم هم است.

این عضو شورای شهر ادامه داد: ویژگی ممتاز یزدی ها ایثارگری آنان است و شهدا نمود ایثارگری هستند و چنانچه بخواهیم فرهنگ یزد را جا بیندازیم باید نماد ایثارگری که شهدا هستند را طیق ضوابط ایجاد کنیم و همه این نماد ایثارگری را بینند و با آن آشنا شوند.

انتهای پیام/ع
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.