حالت تاریک
چهارشنبه, 30 خرداد 1403
معاون استاندار یزد:

تربیت دینی دانش‌آموزان دغدغه نظام آموزشی باشد

تربیت دینی دانش‌آموزان دغدغه نظام آموزشی باشد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد بر تربیت دینی دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: معلمان همانگونه که برای فرزندان خویش دغدغه دینداری دارند، برای دانش‌آموزان خویش هم داشته باشند.

به گزارش یزدرسا به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد‌؛ علی‌اکبر عزیزی در همایش مؤسسان و مدیران مدارس غیردولتی استان یزد با آرزوی قبولی عزاداری دوماهه مردم حسینیه ایران و با تبریک حلول ماه ربیع‌الاول و شروع سال تحصیلی جدید خطاب به مدیران مدارس گفت: یکی از اقشار فرهیخته جامعه قشر معلمان و فرهنگیان ما هستند که در آگاهی بخشی و بیان واقعیت‌ها به مردم اثرگذارند.

معاون استاندار یزد افزود: امروز در جامعه شاهد تفاوت واقعیت‌ها با آنچه در فضای مجازی عنوان می‌شود هستیم به عبارتی دیگر فاصله ذهنی ایجاد شده توسط دشمن در فضای مجازی با واقعیت‌های موجود جامعه موجب شده تا گاهی اذهان برخی از فرهیختگان جامعه نیز به انحراف کشیده شود.

وی تصریح کرد: به طور مثال در موضوع حجاب آمارهای رسمی حاکی از کشف حجاب تنها 6.2 زنان در کشور و 9.3 در تهران است اما فضای مجازی به گونه‌ای ذهنیت‌سازی کرده که فضای جامعه تصور می‌کند 30 الی 40 درصد جامعه را فراگرفته و گاها این موضوع مسئولان را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

عزیزی با اشاره به اتفاقات سال گذشته گفت: برخی به دلیل تصورات غلط و به طمع سهم‌خواهی در اغتشاشات سال قبل شرکت کردند در حالی که نظام جمهوری اسلامی ریشه در خون شهدای گلگون کفن داشته و با اقتدار به مسیر الهی خود ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به بصیرت بالای مردم در زمان‌ها و عرصه‌های مختلف افزود: مشاهده کردیم مردم عزیز ایران اسلامی بار دیگر مشت محکمی به دهان بدخواهان این مرزو بوم زده و با بی‌اعتنایی به فراخوان 25 شهریور باردیگر پشت سر نظام تمام قد ایستادند.

عزیزی در بخش دیگری از سخنانش توجه به مقوله تعلیم و تربیت را خواستار شد و گفت: اگر شخصی علم بیاموزد اما تربیت نشده باشد نه تنها این علم نجات بخش بشریت نخواهد بود بلکه ممکن است علیه او هم به کار گرفته شود بنابراین تربیت که یکی از دستاوردهای آن اخلاق اسلامی است در کنار تعلیم بسیار مهم بوده و باید در دستور کار نظام آموزشی ما قرار داشته باشد.

وی در ادامه بر تربیت دینی دانش‌آموزان تاکید کرد و گفت: همانگونه که برای فرزندان خویش دغدغه دینداری دارید برای دانش‌آموزان خویش هم داشته باشید البته معلمان عزیز ما این مهم را همواره در نظر داشته و با تربیت شاگردانی مؤمن و متدین باقی‌الصالحات خوبی از خود به یادگار گذاشته‌اند.

معاون استاندار یزد یادآور شد: مسئولان استان به پاکی، تدین و دلسوزی جامعه فرهنگیان ایمان داشته و تمام تلاش خویش را در راستای اختیارات، برای رضایت این عزیزان به کار گرفته و خواهد گرفت.

گفتنی است در این مراسم رئیس جمهور نیز به صورت ویدیو کنفرانسی با مديران مدارس سراسر کشور سخن گفت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از