حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور:

تکمیل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد اولویت دولت است

تکمیل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد اولویت دولت است

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: تکمیل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد نیز در ۶ ماه دوم سال در اولویت دولت قرار دارد و تا پایان سال وضعیت این پروژه‌ها بهبود پیدا می‌کند.

به گزارش یزدرسا، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در سفر به استان یزد و دیدار با نماینده ولی‌فقیه استان که با حضور تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران استان یزد برگزار شد، با بیان اینکه تمام تلاش سازمان برنامه‌وبودجه هموار کردن مسیر رشد و پیشرفت استان‌های کشور است، اظهار کرد: دولت سیزدهم بیش از هر موضوع دیگری وظیفه خود را خدمت به مردم و برطرف کردن مشکلات آن‌ها می‌داند و در این زمینه نیز هر اقدامی که لازم باشد، انجام می‌دهد.

 

داود منظور با بیان اینکه برای رسیدن به رشد اقتصادی هشت درصد در کشور باید تمام ظرفیت‌ها و مدیران کشور همراهی و تلاش کنند، تصریح کرد: باور داریم منابع و ظرفیت‌های لازم برای رسیدن به این هدف وجود دارد و تنها لازم است این ظرفیت‌ها به یکدیگر متصل شود.

 

منظور با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان یزد در زمینه‌های کشاورزی، معدنی و گردشگری عنوان کرد: در استان یزد مهم‌ترین موضوع تأمین آب پایدار بوده که باید برای تکمیل پروژه‌هایی که در این زمینه در دست اجرا است، اعتبارات ویژه اختصاص یابد.

 

وی افزود: در رأس این پروژه‌ها انتقال آب از خلیج‌فارس است که دولت به‌صورت کامل از اجرای این پروژه حمایت می‌کند تا هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

 

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور ادامه داد: علاوه بر موضوع انتقال آب از خلیج‌فارس پروژه‌های پساب و ذخیره آب نیز برای رفع دغدغه مردم استان یزد تدارک‌دیده‌شده است تا مهم‌ترین دغدغه مردم یزد برطرف شود.

 

معاون رئیس‌جمهور در ادامه به اصلاح محور‌های مواصلاتی استان یزد نیز اشاره و تصریح کرد: دوبانده کردن محور یزد - طبس در اولویت قرار دارد و هر اقدامی که لازم باشد برای اصلاح این محور انجام می‌دهد.

 

منظور به تکمیل پروژه‌های ریلی نیز اشاره و گفت: استان یزد به علت اینکه در کریدور‌های متعدد کشور قرار دارد از این لحاظ دارای جایگاه ویژه‌ای است؛ به همین دلیل تکمیل پروژه‌های راه و ریلی استان در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد.

 

منظور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم به معادن که در برنامه هفتم توسعه لحاظ کرده است، یک نگاه تحولی است، بیان کرد:‌امیدواریم با همکاری مجلس و استان‌ها یک برنامه علمی و دقیق برای کشور تنظیم شود که بسیاری از چالش‌های موجود کشور با این برنامه برطرف شود.

 

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه به تکمیل پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان نیز اشاره و گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های ممتاز استان یزد ظرفیت‌های پزشکی این استان است که در بسیاری از زمینه‌های پزشکی در سطح کشور مطرح است و دولت نیز برنامه‌ریزی دارد که با تکمیل پروژه‌های بهداشت و درمان کمک کند تا استان یزد قطب پزشکی کشور شود.

 

وی ادامه داد: تکمیل پروژه‌های بالای ۵۰ درصد نیز در ۶ ماه دوم سال در اولویت دولت قرار دارد و تا پایان سال وضعیت این پروژه‌ها بهبود پیدا می‌کند.

 

در اختصاص اعتبارات برنامه‌های فرهنگی اولویت داشته باشد

آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان یزد نیز در ابتدای این دیدار با بیان اینکه باید در بودجه و اختصاص اعتبارات نگاه ویژه‌ای به برنامه‌های فرهنگی وجود داشته باشد، اظهار کرد: اگر مسائل و مشکلات فرهنگی جامعه برطرف شود و دولت روی این موضوعات سرمایه‌گذاری کند، بسیاری از مشکلات دیگر جامعه نیز برطرف می‌شود.

 

وی افزود: باید در تنظیم برنامه هفتم توسعه به مسائل فرهنگی و همچنین تکمیل پروژه‌های حوزه‌های علمیه توجه ویژه‌ای شود.

 

مهران فاطمی، استاندار یزد نیز در ابتدای این دیدار با بیان اینکه پروژه‌های متعددی در حوزه آب، مدارس خیری و گردشگری امروز در سفر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور مورد بازدید قرار می‌گیرد، اظهار کرد:‌امیدواریم این بازدید‌ها و افتتاح‌ها باعث رشد و پیشرفت استان یزد شود و در نشست شورای برنامه‌ریزی استان نیز تصمیمات مناسبی برای استان یزد اخذ شود.

 

مهاجرپذیری یزد دیده نشده است

محمد صالح جوکار، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنان کوتاهی در ابتدای دیدار معاون رئیس‌جمهور با نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه یزد استانی صنعتی و معدنی است که به‌واسطه همین موضوع شاهد حضور خیل گسترده‌ای از مهاجران است، تصریح کرد: این تعداد مهاجر در برنامه‌ریزی و سرانه اختصاص‌یافته به استان یزد لحاظ نشده است که باید این موضوع در بودجه استان یزد دیده شود.

 

وی در ادامه به دو سفر رئیس دولت سیزدهم به استان یزد گفت: در استان یزد بالای ۲۴۵ پروژه بالای ۱۲ سال وجود دارد که علیرغم اینکه در سفر رئیس‌جمهور به استان اعتباراتی برای برخی از این پروژه‌ها اختصاص یافته است؛ اما باید برای اتمام هرچه سریع‌تر این پروژه‌ها برنامه‌ریزی اساسی کرد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از