حالت تاریک
شنبه, 12 اسفند 1402
مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد مطرح کرد:

ثبت بیش از ۶ هزار تعاونی در یزد

ثبت بیش از ۶ هزار تعاونی در یزد

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: از دهه ۵۰ که اولین شرکت تعاونی به ثبت رسیده تاکنون بیش از ۶ هزار شرکت تعاونی در حوزه‌های مسکن، مصرف، تولیدی و توزیعی در استان یزد ثبت شده است.

به گزارش یزدرسا به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد، مهدی اقبال اظهار کرد: ثبت یک شرکت، اولین قدم برای شروع یک کسب و کاراست و با توجه به اینکه اداره ثبت اسناد و املاک در بهبود فضای کسب و کار نقش اولیه و تعیین کننده‌ای دارد، در برداشتن این گام همراه واقعی فعالان اقتصاد تعاونی است.

 وی افزود: تمام هدف و تلاش مجموعه ثبت اسناد و املاک استان یزد این است که با سرعت بخشیدن به فرآیند ثبت شرکت، صاحبان سرمایه را در برداشتن اولین گام کسب و کار، یاری و همراهی و کمک کند.

 مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان یزد تصریح کرد: یکی از تکالیف اصلی ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری استان یزد، تسهیل و تسریع فرآیند ثبت شرکت‌ها و کاهش هزینه‌ها است که هرساله عملکرد ثبت به عنوان متولی اصلی شاخص شروع کسب و کار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 اقبال با اشاره به شعار سال که مهار تورم و رشد تولید نام گذاری شده است، تأکید کرد: مجموعه اداره ثبت اسناد واملاک استان یزد تمام تلاش و همت خود را برای تحقق شعار سال و کمک به رشد تولید و افزایش اشتغال انجام می‌دهد.

 وی یادآور شد: در این راستا خدمات ثبتی از جمله ثبت شرکت و هرگونه تغییرات شرکت‌ها در کمتر از یک روز به مردم استان یزد ارائه می‌شود که این اقدام، نقش بسیار مهمی در رشد تولید و توسعه و بهبود فضای کسب و کار دارد.

 عضو شورای قضایی استان یزد اظهار کرد: در این استان شرکت‌های تعاونی فعال، قدرتمند، دانش بنیان و بزرگی وجود دارد که در جایگاه اولین‌های شرکت تعاونی برتر ملی قرار دارند.

انتهای پیام/ش

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از