حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
شهردار مهریز:

جشنواره‌های بومی نشاط اجتماعی جامعه را می‌افزاید

جشنواره‌های بومی نشاط اجتماعی جامعه را می‌افزاید

شهردار مهریز با اشاره به برگزاری جشنواره قورمه در این شهر گفت: این جشنواره از جشنواره‌های بومی و محلی است و معتقدیم این جشنواره، نشاط اجتماعی را در جامعه افزایش می‌دهد.

 حمیدرضا زارع بیدکی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «یزدرسا» با اشاره به اینکه جشنواره قورمه از عصر ۲۳ تا ۲۶ آبان ماه جاری در باغ پهلوانپور مهریز برگزار می‌شود، اظهار کرد: هدف از برگزاری این جشنواره علاوه بر معرفی ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی شهر مهریز، افزایش نشاط اجتماعی است.

وی عنوان کرد: امروز ایجاب می‌کند که برای مردم بیشتر در زمینه نشاط اجتماعی کار کنیم و باعث اعتلای فرهنگ بومی شهرستان شویم.

شهردار مهریز با اشاره به اینکه این چهارمین جشنواره قورمه است که در مهریز برگزار می‌شود، افزود: استقبال مردم از سه دوره قبلی جشنواره بسیار خوب بود؛ به همین دلیل در صدد برگزاری چهارمین دوره جشنواره برآمدیم.

زارع بیدکی با بیان اینکه قورمه یک غذای سنتی و دیرینه مهریز بوده که به دست فراموشی سپرده شده بود، عنوان کرد: این غذای اصیل، سنتی و مقوی به واسطه همین جشنواره احیا شد و اکنون بسیاری از افراد با پخت قورمه برای خود کسب درآمد می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۸۰ غرفه در این نمایشگاه یادآور شد: چهارمین جشنواره قورمه، غذا‌های سنتی و نان مهریز با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع توسط هنرمندان مطرح استان و کشور، از ۲۴ تا ۲۶ آبان از ساعت ۹ تا ۲۱ در باغ پهلوانپور مهریز برپاست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از