حالت تاریک
شنبه, 25 فروردین 1403
دراجرای طرح رزمایش رهروان شهدا؛

خانواده‌های ۳۲ شهید بهابادی تجلیل شدند

خانواده‌های ۳۲ شهید بهابادی تجلیل شدند

همزمان با هفته دفاع مقدس ۳۲ خانواده شهدای بهاباد یزد در قالب رزمایش رهروان شهدا در این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری یزدرسا، سردار حسین زارع کمالی در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای شهرستان بهاباد گفت: رزمایش رهروان شهدا در هر روز هفته دفاع مقدس در یکی از شهرستان‌ها با حضور مسئولان و قشرهای مختلف مردم اجرا می‌شود و این ششمین رزمایش دربهاباد است.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و تکریم خانواده‌های معزز آنها افزود: مسئولان با حضور در منزل این عزیزان از صبر و شکیبایی خانواده شهدا تجلیل کردند و به برخی از مشکلات آنان رسیدگی شد.
وی در این دیدارها با بیان اینکه خانواده معظم شهدا مایه خیر و برکت نظام و انقلاب هستند، اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز کشور مرهون ایثار و از جان گذشتگی شهدای والا مقام و صبر و استقامت خانواده معظم شهدا است.
در ادامه این مراسم علیرضا تیموری، فرماندار شهرستان بهاباد نیز ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای امنیت اظهارداشت : استقلال و آزادی جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا است، باید همواره قدردان شهدا باشیم، باید از پدران و مادران شهدا تجلیل و تکریم کنیم، مسوولان وظیفه دارند جایگاه والای شهدا را به نسل جدید تبیین کنند.
وی بیان کرد: شهدا از نظر ماهیت و هویت بی‌نظیر هستند، گاهی وقتی زندگی نامه برخی از شهدا را می‌خوانیم و می‌بینیم به غیر از معصومین دیگر قشر این چنینی نداریم اما شهدا هستند که راه ائمه را ادامه دادند و امروز هر چه داریم از شهدا داریم.
وی بابیان اینکه خانواده شهدا با صبر و ایستادگی، موجبات رشد و پیشرفت ایران اسلامی را فراهم کردند، افزود: امروز شاهد حضور خانواده شهدا در عرصه دفاع از ارزش‌ها هستیم.
درادامه این دیدارها مدیرکل بنیاد شهید استان هم در سخنانی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم وامنیت وسلامت بر ادامه راه شهدا تاکید کرد و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان عامل اقتدار بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران مطرح است، شهدا کسانی هستند که به تبعیت از اهل بیت(ع) این فرهنگ را به جامعه اسلامی تقدیم کردند.
حجت الاسلام شیخ عباس زارع افزود : اگر امروز به شهدا، جانبازان، رزمندگان و خانواده معظم شهدا افتخار می‌کنیم به دلیل این است که عزت، اقتدار و امنیت کشور برگرفته از دفاع مقدس و مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های این عزیزان است و این فرهنگ ارزشمند که شاخصه‌های زیادی در آن نهفته در طول این سال‌ها توانسته کشور را از توطئه‌های دشمنان نجات دهد.
مدیر کل بنیاد شهید استان یزد ادامه داد: تکریم خانواده شهدا و ایثارگران، فرهنگ ایثار را در جامعه تقویت می‌کند و از این رو دیدار و همه مسئولان وظیفه دارند که خواسته‌های آنها را در حد توان پیگیری کنند.
وی تصریح کرد: راه شهیدان و ایثارگران دوران دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و جوانانی به تاسی از سیره آنها برای حفظ امنیت و آرامش کشور جان خود را فدا می کنند که مسئولان به نوبه خود موظف به دیدار خانواده‌ها و پیگیری انتظارات این عزیزان هستند.
گفتنی است؛ اجرای رزمایش رهروان شهدا با حضور فرمانده سپاه الغدیر یزد، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر، فرماندار این شهرستان و جمعی از مسئولان برای دیدار با ۳۲ خانواده معظم شهدا در شهرستان بهاباد انجام شد و از این عزیزان تجلیل شد.
انتهای پیام /

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از