حالت تاریک
سه‌شنبه, 14 آذر 1402
امام جمعه موقت یزد:

زنگ پاسخ به شبهات در مدارس داشته باشیم

زنگ پاسخ به شبهات در مدارس داشته باشیم

امام جمعه موقت یزد گفت: در مدارس به صورت مستمر باید پاسخگویی به شبهات داشته باشید و کارشناسانی قوی به شبهات در مسائل دینی، سیاسی، اقتصادی و ... دانش‌آموزان پاسخ دهند و دانش‌آموزان را قانع کنند.

به گزارش یزدرسا، آیت‌الله سید ناصر محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس چهره ایرانی واقعی ایران را نشان داد و جدا از اینکه تمامیت عرضی کشور ما در آن حفظ شد و دشمنان ما ناکام شدند، دستاوردهای فراوانی به دنبال داشت و کشور و انقلاب ما را بیمه کرد.

امام جمعه موقت یزد افزود: سی و چند سال از پایان جنگ می‌گذرد و با اینکه دشمنان قبلا ادعا می‌کردند گزینه نظامی روی میز است و هیچ موقع روی میز نیامد اکنون دیگر حرفی از آن هم نمی‌زنند چون می‌دانند چنین گزینه‌ای دیگر وجود ندارد و اگر جنگی شروع شود شروعش با آنهاست اما پایانش با آنها نیست.

وی ادامه داد: دفاع مقدس باید تبیین شود و یادگاران و فرماندهان دفاع مقدس باید ابعاد مختلف آن را به نسل جدید بازگو کنند و با انحای مختلف از آثار هنری تا کتاب، مقاله، سخنرانی و ... به ابعاد مختلف دفاع مقدس از بعد معنوی و عبادی تا نظامی و ... بپردازند و آن را بیان کنند چرا که هر گوشه‌ای از این دفاع مقدس جای کار و تبیین دارد.

محمدی با اشاره به اغشتشات سال گذشته عنوان کرد: برخی فکر می‌کردند تعداد اندکی که در سال گذشته آشوب و ناآرامی ایجاد کردند ملت ایران هستند‌ اما اینها تعداد معدودی بودن که فریب دشمن را خورده بودند، مردم ایران کسانی هستند که دفاع مقدس را گذراندند، همان‌ها که در پشت جبهه‌ یا در جبهه حضور داشتند یا فرماندهی جنگ را می‌کردند و دنیا را به حیرت واداشته بودند ملت ایران بودند، ملت ایران همچنان نیز چنین ملتی هستند.

وی سفر رئیس جمهور به نیویورک را حضور پیروزمندانه ایران در سازمان ملل دانست و افزود: این سفر به دو دلیل افتخار آمیز بود یکی آنکه رئیس‌جمهور با دست پر به آنجا رفت و در حالی در آنجا حاضر شد که ایران در اوج اقتدار قرار دارد و از نظر روابط سیاسی و تجاری، رشد اقتصادی، فروش نفت و... در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد.

امام جمعه موقت یزد عنوان کرد: رئیس جمهوری ایران با اقتدار در سازمان ملل حضور پیدا کرد و اذعان کرد ما منتظر اجازه شما نیستیم و موضع جمهوری اسلامی ایران را به صراحت ‌بیان کرد و اقدامات دشمن از استفاده از بمب شیمیایی، قلدری آنها در عدم تعهد به پیمان‌ها، اهانت به قرآن کریم را به آنها یادآور شد و سفری افتخار آمیز را رقم زد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس گفت: در مدارس باید زنگ گفتگو داشته باشیم، برای شبهات که دشمن‌ برای نوجوانان ما در مقاطع راهنمایی و متوسطه ایجاد می‌کند باید پاسخگویی وجود داشته باشد.

محمدی با بیان اینکه همه این شبهات پاسخ دارد، ادامه داد: در مدارس به صورت مستمر باید پاسخگویی به شبهات داشته باشید و کارشناسانی قوی به شبهات در مسائل دینی، سیاسی، اقتصادی و ... دانش‌آموزان پاسخ دهند و دانش‌آموزان را قانع کنند.

وی تصریح کرد: باید نوجوانان و جوانان خود را رشد دهیم و آگاه کنیم و آنها را در مقابل دشمپ‌واکسینه کنیم تا دروغ‌های دشمن روی آنها تاثیر نگذارد که یکی از راه‌های آن برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی است.

وی یادآور شد: دشمنان امیدوار بودند و تلاش کردند همانگونه که سال گذشته با فریب عده‌ای کشور را دچار آشوب و ناآرامی کردند امسال نیز تخریب و آشوب به راه بیندازند اما شرشان به خودشان بازگشت و‌ آنهایی که پشت این قضایا بودن الان خودشان دربه‌در هستند و دشمن نیز آنها را طرد کرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از