حالت تاریک
پنج‌شنبه, 04 مرداد 1403
شهردار یزد تصریح کرد:

شهرداری یزد رتبه برتر استان در صدور سندمالکیت

شهرداری یزد رتبه برتر استان در صدور سندمالکیت

پیرو مصوبات شورای قضایی و شورای حفظ حقوق بیت‌المال با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و شهرداری یزد در مستندسازی، شهرداری یزد در میان شهرداری های استان، رتبه برتر را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری «یزدرسا» به نقل از روابط‌عمومی شهرداری یزد، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد درباره جلسه‌ای که امروز با شهردار یزد با تقدیر از همکاری‌های صورت گرفته انجام شد، گفت: امسال قریب به ۱۵۰ جلد سند کاداستری برای املاک اختصاصی شهرداری یزد صادر شده است.

 

مهدی اقبال با اشاره به اینکه شهرداری یزد در مستندسازی و صدور سند پیشگام است، افزود: سال قبل نیز با تلاش‌های صورت گرفته بیش از 104جلد سند برای املاک شهرداری صادر شده است.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اهتمام شهردار جهادی یزد و تلاش‌های دو اداره ثبت اسناد و املاک منطقه یک و دو شهرستان یزد‌ امیدواریم کار مستندسازی و صدور اسناد شهرداری یزد تا دهه فجر به پایان برسد.

 

عضو شورای قضایی یزد خاطرنشان کرد: از سال گذشته جلسات متعددی با شهرداری یزد برای حل مستندسازی املاک اختصاصی این مجموعه و نیز حل مشکل اسناد عادی و قولنامه‌ای بیش از سه هزار ملک شناسایی شده در شهر برگزار شده است.

 

اقبال ادامه داد: خوشبختانه در بحث دوم نیز با توجه مصوبه جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اداره کل ثبت اسناد استان، تلاش‌های جدی برای حل بلاتکلیفی مردم با دریافت پروانه موقت ساختمانی و صدور سند مالکیت در یزد با همکاری شهرداری در حال انجام است.

 

در این جلسه شهردار یزد با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته و امسال، اظهار داشت: طی یکسال گذشته با همکاری جهادی و شبانه روزی مجموعه ثبت اسناد، مستندسازی و صدور اسناد مالکیت املاک شهرداری رشد فوق‌العاده‌ای داشته است.

 

ابوالقاسم محی الدینی افزود: در سال ۱۴۰۰ تعداد قریب به ۱۰ جلد سند برای املاک شهرداری صادر شده که این تعداد در سال ۱۴۰۱ و بویژه در شش ماه دوم به ۱۰۴ جلد و امسال هم تاکنون به ۱۵۰ جلد رسیده است.

 

وی با تقدیر از مجموعه ثبت اسناد به دلیل همکاری در خصوص مستندسازی اسناد شهرداری یزد و همچنین مصوبه شورای حفظ حقوق بیت المال درباره مجوز صدور پروانه موقت ساختمانی و حل بلاتکلیفی مردم، گفت: باید بصورت ویژه از مدیرکل، رئیس اداره کاداستر، رؤسای واحد‌های ثبتی منطقه یک و دو شهرستان یزد و کارکنان این مجموعه‌ها تقدیر و تشکر نمایم.

 

در پایان این جلسه از رؤسای واحد‌های ثبتی مناطق یک و دو شهرستان یزد تقدیر شد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از