حالت تاریک
دوشنبه, 28 خرداد 1403
مسئول بسیج دانشجویی استان یزد مطرح کرد:

مرگ ‌بر ‌آمریکا یعنی مرگ بر کودک‌کشی غزه

مرگ ‌بر ‌آمریکا یعنی مرگ بر کودک‌کشی غزه

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به اینکه آمریکا همواره در جهان منشأ ظلم و ستم بوده است، گفت: در واقع «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر هرچه ظلم و جنایت در جهان صورت می‌گیرد که نمونه آن کودک کشی در غزه است.

علی پورمیرزایی در گفتگو با خبرنگار «یزدرسا»، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای استکبارستیز اظهار کرد: در جریان و حوادث سیزدهم آبان‌ماه سه رخداد داشته‌ایم که همه به طور مستقیم یا غیرمستقیم از سوی آمریکا رقم خورده است.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان یزد ادامه داد: در سال 1342 به دلیل اعتراضی که امام خمینی(ره) داشتند، ایشان را از قم به ترکیه منتقل کردند؛ همچنین در جریان شهادت دانش‌آموزان به دست رژیم پهلوی که در 13 آبان 1357 رقم خورد، آمریکا حمایت صد در صدی را از پهلوی داشت.

 

وی با اشاره به سیزدهم آبان سال 1358، روز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان افزود: به خاطر جنایت‌ها و توطئه‌هایی که از سوی آمریکا در کشورمان رخ می‌داد، در این روز دانشجویان به دست انقلاب دوم به تعبیر امام راحل زدن و ریشه فتنه در کشور را قطع نمودند..

 

پور میرزایی سیزده آبان را روز مرگ بر آمریکا و روز مبارزه با استکبار جهانی توصیف کرد و ادامه داد: این مرگ بر آمریکاها یعنی مرگ بر ظلم و ستم، مرگ بر انحصارطلبی، مرگ بر تبعیض نژادی، مرگ بر حمایت از کودک کشی، مرگ بر سلطه‌گری، مرگ بر دخالت در حکومت‌های مستقل، مرگ بر ناامن‌سازی، مرگ بر تربیت‌کنندگان و سازندگان استبداد و نسل‌کشی است.

 

وی با بیان اینکه یوم‌الله 13 آبان و وقایع آن از جمله نقاط عطف استکبارستیزی و مبارزه همیشگی ملت ایران با آمریکا است، اظهار کرد: به گواه تاریخ آمریکای جنایتکار از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون از هیچ جنایت، عناد و سنگ‌اندازی در مسیر رشد و تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی فروگذار نکرده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از