حالت تاریک
شنبه, 12 اسفند 1402
مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان یزد:

پیشرفت علمی اقتدار کشور را حفظ می‌کند

پیشرفت علمی اقتدار کشور را حفظ می‌کند

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان یزد گفت: در سایه علم‌اندوزی و پیشرفت در عرصه علمی می‌توان عزت و اقتدار کشور را حفظ و ارتقاء داد.

به گزارش یزدرسا؛ محمدکاظم رحیمی نژاد در آیین اختتامیه مرحله نهایی مسابقات استانی دانایی و توانایی که با شرکت ۷۰۰ دانش‌آموز راه‌یافته به مرحله استانی برگزار شد، با اشاره به فرموده حضرت علی (ع) در رابطه با علم اظهار کرد: علم قدرتی به انسان می‌دهد که با به دست آوردن آن سربلندی را برای خود رقم می‌زند؛ در هر جامعه‌ای که علم گسترش داده شود، عزت، اقتدار و سربلندی آن ملت حفظ و ارتقاء می‌یابد.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان یزد ادامه داد: با علم و دانایی می‌توان به ابعاد مختلف جهان اشراف داشت؛ اما درصورتی‌که بدون علم و دانش باشیم، توان و عزتی نخواهیم داشت.

وی گفت: فراگیری علم و دانش سبب می‌شود تا کشور و افراد آن زیر بار ظلم نرفته و عزت و عدم وابستگی خود را حفظ کند.

رحیمی نژاد با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان برتر باید مبلغ علم، مطالعه، تحقیق و پژوهش باشند، تصریح کرد: دانش آموزان یک کشور پیشرفته باید سرانه مطالعه بالایی داشته باشند و همواره خود را مسیر مطالعه، تحقیق و پژوهش قرار دهند.

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش استان یزد گفت: باید سعی کنیم خود و اطرافیانمان را به مطالعه، تحقیق و پژوهش عادت دهیم چراکه یقیناً آینده متعلق به کسانی است که داناترند و دانایی توانایی است.
انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از