حالت تاریک
پنج‌شنبه, 03 خرداد 1403
جوکار در جمع مردم اشکذر:

«فساد چای دبش» نتیجه عدم شفافیت است

«فساد چای دبش» نتیجه عدم شفافیت است

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس، گفت: مفاسدی مثل «چای دبش»، در سایه عدم شفافیت به وجود می‌آید.

به گزارش «یزدرسا» به نقل از روابط عمومی نماینده مردم یزد در مجلس، محمدصالح جوکار در جمع مردم اشکذر گفت: مفاسدی مثل «چای دبش»، در سایه عدم شفافیت به وجود می‌آید بنابراین اگر از سوی مردم نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها و از سوی دستگاه‌های نظارتی ممانعت از ورود نفوذی‌ها صورت گیرد و همه چیز شفاف در اختیار مردم قرار داشته باشد دیگر شاهد فساد نخواهی.م بود

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه مجلس یازدهم مفتخر است که از رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی مدال افتخار «انقلابی» بودن دریافت کرده است، گفت: در آخرین دیداری که نمایندگان مردم با معظم له داشتند فرمودند: «من از ابتدای تشکیل مجلس یازدهم با اطلاع گفتم این مجلس، انقلابی است و بعد از سه سال، باز هم بر این گفته تأکید می‌کنم».

وی در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مجلس یازدهم مشکلات را شناخته، قانون را بر اساس آن وضع کرده، که هدف این قوانین مبارزه بافساد، رفع تبعیض و انحصار بوده و با بهبود فضای کسب و کار و ساده زیستی، به سمت اهداف انقلاب حرکت کرده است.

جوکار تصریح کرد: تمرکز مجلس یازدهم بر حوزه قانون‌گذاری بوده و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب قانون‌گذاری بر مبنای نظام مسائل کشور در اولویت، قرار داشته است.

وی به تشریح عملکرد چهارساله مجلس پرداخت و ابراز داشت: درحوزه مسکن، پس از 6 سال تعطیلی مسکن در کشور و وجود مطالبات مردم، دولت سیزدهم مطالبه مردم را ارج نهاده و ساخت یک میلیون مسکن سالانه را دردستور کار خود قرار داد که البته برای تحقق آن، نیازمند قانون بود و مجلس با تصویب «قانون جهش تولید مسکن»، زیر ساخت‌های لازم را تأمین و با مصوبه «صندوق حمایت از مسکن» بر این امر تأکید کرد و خوشبختانه امروز در در سراسر کشور، هزاران هکتار زمین، آماده‌سازی شده و در استان یزد هم ساخت خانه ویلایی، به صورت مشارکتی با متقاضیان در دست اقدام است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اضافه کرد: تنها در شهر اشکذر 110 هکتار زمین در حال آماده‌سازی و واگذاری به بیش از 300 فرد واجد شرایط است البته این اقدام در شهرهای مجومرد، خضرآباد و... نیز در حال انجام است.

جوکار در ادامه از وجود سه میلیون خانه خالی در کشور و تصویب اخذ مالیات از خانه‌های خالی خبر داد و اظهار دا‌شت: در کنار این اقدامات طرح دو فوریتی کنترل اجاره بهای مسکن نیز می‌تواند به جلوگیری از قیمت های افسارگسیخته کمک نماید.

وی تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان در راستای افزایش ظرفیت اشتغال نخبگان مبتنی بر صنایع دانش بنیان و فناور و حفظ نخبگان، تصویب قانون تسهیل مجوزهای کسب و کار و حذف امضاهای طلایی، افزایش سقف تسهیلات اشتغال زایی، اصلاح نظام بانکی، همسان سازی حقوق بازنشستگان، رتبه‌بندی حقوق معلمان قانون بیمه رایگان 5 میلیون ایرانی، قانون حمایت از جوانی جمعیت، اصلاح ساختار بودجه و قانون حمایت از افشاگراته فساد را از دیگر مصوبات مهم مجلس یازدهم بیان کرد و گفت: امروزه «جوانی جمعیت» از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب است؛ چراکه «پیری جمعیت»، تهدیدات امنیتی، فرهنگی و نیز مشکلات تولید و اشتغال را به دنبال داشته و برای این مهم، در قانون بسته‌های تشویقی «ازدواج و فرزندآوری را تدارک دیده شده است.

نماینده مردم یزد و مجلس در یزد رفع تبعیض را از دغدغه‌های مجلس خواند و ابراز داشت: امروز در یک سازمان علی رغم اینکه از نظر نوع شغل وکار هر دو کارمند یکسان هستند؛ اما پرداختی‌ها به واسطه استخدام رسمی یا شرکتی بودن متفاوت است که در این زمینه مجلس دو نوبت مصوبه داشته و امیدواریم باهماهنگی با دولت و شورای نگهبان مصوب شود.

وی، «مبارزه با فساد» را از اولویت‌های مجلس خواند و با اشاره به «قانون حمایت از افشاکنندگان فساد» ابراز داشت: فساد «چای دبش»، در سایه عدم شفافیت به وجود آمده؛ بنابراین اگر از سوی مردم، نظارت بر عملکرد نهادها و از سوی نهادهای نظارتی، ممانعت از ورود نفوذی‌ها صورت گیرد و همه چیز شفاف در اختیار مردم قرار داشته باشد شاهد چنین مواردی نباشیم و امیداست با تصویب طرح «شفافیت قوای سه گانه» این مهم محقق شود.

جوکار به مصوبه «قانون اصلاح نظام بانکی» اشاره کرد و گفت: یکی از دلایل تورم، خلق پول توسط بانک‌ها بود که آن‌ها را به سه دسته «سالم، بانک‌های قابل احیاء، و بانک های غیرقابل احیا» تقسیم‌بندی شده اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نزدیک به سه ماه از حمله تجاوز گرانه رژیم صهیونیستی نسبت به مردم غزه می‌گذرد، ابراز داشت: این رژیم سفاک، با کشتن انسان‌های بی‌گناه، مخصوصاً کودکان و زنان، چهره پلید خود را به جهانیان نشان داد؛ اما متأسفانه نه تنها دولت کشورهای اسلامی ،بلکه سازمان‌های حقوق بشری مانند «سازمان ملل» و «شورای امنیت» سکوت پیشه کرده و هیچ صدایی از آنان بلند نمی‌شود.

وی بمباران مناطق مسکونی را عملی شنیع از سوی صهیونیست‌ها بر شمرد و گفت: در این میان جبهه مقاومت خوش درخشیده و اقدامات آنان علیه مواضع آمریکایی‌ها در عراق و مواضع صهیونیست‌ها در سوریه و حضور انصار الله یمن در «باب‌المندب» و توقیف کشتی‌های حامل کمک‌های نظامی به اسرائیل، عزت جهان اسلام را دوچندان کرده است.

نماینده مردم، تأکید کرد: قدر مسلم است که این رژیم پوشالی نابود شدنی است و اگر جهان اسلام همت کند، این رژیم محاصره اقتصادی شود و کشورهایی مانند ترکیه، نفت او را تأمین نکند، این نابودی تسریع خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از